طی مراسمی با حضور رئیس سازمان تبلیغات

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان به‌عنوان مسئول اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان معرفی شد


حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در مراسمی که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مسوولان استانی برگزار شد، به‌عنوان مسئول اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول ادره کل تبلیغات اسلامی کردستان و نشست با تشکل‌های دینی وابسته به سازمان اظهار کرد: قدردان تمامی کسانی هستم که برای مردم زحمت می‌کشند به‌ویژه در استان کردستان که زحمات زیادی کشیده شده است.

 

وی با بیان اینکه همانگونه که رسول رحمت برای تمام دنیا و آخرت خیر و برکت آورد باید راه خیر را در پیش گرفت، افزود: محور فعالیت‌های تبلیغات اسلامی نیز برهمین اساس است چرا که مخاطبان آن مردم هستند و باید گره از کار مردم بگشاید.

 

وی با تقدیر از زحماتی که تاکنون در تبلیغات اسلامی کردستان انجام شده از مدیرکل جدید خواست که با عزم جدی کار کنند و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی از استان کردستان را اعلام کرد.

 

مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این مراسم گفت: از مردم خوب، نجیب و با فرهنگ استان کردستان کمال تشکر را دارم و خرسندم که توانستم در کنار این مردم عاشقِ امام، رهبری و اهل بیت فعالیت کنم.

 

حجت‌الاسلام مختار کرمی از همه ارگان‌ها، نهادها، دفتر نماینده ولی فقیه کردستان برای همکاری با تبلیعات اسلامی نیز تقدیر کرد و افزود: اگر کارهای ماندگار و موثری در استان انجام شده به مدد و همت همه همکاران در تبلیغات اسلامی کردستان بوده است.از اینکه دایره فعالیت بنده تغییر یافته برای من افتخارآمیز است اما مدیون سازمان تبلیغاتم و خودم را سرباز این سازمان می‌دانم.مدیران ما شانی جز خدمتگذاری به مردم ندارند و بنده هم تلاشم برای خدمت به مردم استان بود.

 

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه موفقیت‌های تبلیغات اسلامی کردستان مدیون حمایت‌های نماینده ولی فقیه استان است، اعلام کرد: در زمینه همکاری و اعطای اعتبارات دفتر نماینده ولی فقیه کردستان حمایت‌های گسترده‌ای از تبلیغات اسلامی استان داشتند.

 

وی از تشکل‌های دینی وابسته به اداره‌کل، همکاران و مسوولان استان خواست نهایت همکاری را با مدیرکل جدید داشته باشند و سازمان تبلیغات اسلامی را در خیز بلندی که برای فعالیت برداشته همراهی کنند تا به اهداف دست یابند.

 

این مراسم علاوه بر تکریم و معارفه مسئول اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان با برگزاری نشست تشکل‌های دینی استان همراه بود.

 

حجت‌الاسلام کرمی از سال ۹۵ به‌عنوان مدیرکل تبلیعات اسلامی کردستان فعالیت داشت و اکنون نیز بعنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان مشغول فعالیت است.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان مسئول جدید اداره تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: اخلاق پیامبر تجلی همه فضیلت‌ها و زیبایی‌های قرآن کریم است و خداوند این اسوه را برای مردم معرفی کرد.سازمان تبلیغات اسلامی نقش و کارکردش تبلیغ دین است که بعنوان رسالت پیامبرانمطرح بوده و بنابراین اگر همه کارکنان و تشکل‌های تبلیغات اسلامی بخواهند موفق باشند نیازمند الگوگیری از خلق عظیم پیامبرند و باید ایشان را اسوه خود بدانند تا اراده دینی امت اسلامی تقویت یابد و در برابر استکبار بتوانند به پیشرفت و تعالی و سعادت جامعه برسند. با افتخار می‌گویم که در خدمت مردمی خواهم بود که هنردوست، اهل فرهنگ و محب اهل بیت بوده و از هرگونه رفتارهای تنش زا پرهیز می‌کنند.

 

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان نیز در این مراسم با تقدیر از حمات‌ها و همکاری‌های مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی کردستان در شکل‌گیری جمعیت بانوان فرهیخته استان اظهار کرد: بیشترین مخاطبان سازمان تبلیغات اسلامی بانوان هستند چرا که حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

 

فاطمه سهرابی افزود: با ظرفیت و پتانسیلی که در استان کردستان در حوزه بانوان وجود دارد نیاز است توجه بیشتری از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به بانوان شود.

وی در پایان خواستار تشکیل یاوران جمعیت بانوان در استان شد و گفت: امیدواریم مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی در این راستا جمعیت بانوان استان را همراهی کند.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان نیز در این مراسم با بیان اینکه پنجمین دوره شورای هیئات مذهبی در استان در حال فعالیت است، بیان کرد: این شورا پل ارتباطی بین مردم و سازمان است که به‌عنوان سربازان ولایی و خادمان امام حسین کار می‌کنیم.

 

نورعلی خزاعی اضافه کرد: با ورود حجت‌الاسلام والمسین قمی به سازمان تبلیغات اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد دستیابی به افتخارات ارزشمندی در استان بودیم که اعطای دبیرخانه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به شورای هیئات مذهبی کردستان از جمله این افتخارات است.

 

وی از فعالیت ۶۱۰ هیئت مذهبی، ۱۶ هیئت دانش‌اموزی، ۴۴ هیئت مذهبی دانشجویی و ۱۶ هیئت مذهبی اهل تسنن در استان خبر داد و گفت: این هیئات در تمامی برنامه‌های ملی و مناسبتی فعالیت دارند.

 

در این مراسم حکم مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان به حجت‌الاسلام احمد حاتمیان اعطا شد.

 

گفتنی است، افتتاح کتابخانه تخصصی هنر، بازدید از نمایشگاه وحدت ملی و انسجام اسلامی و بازدید از پردیس سینما بهمن و دیدار با نماینده ولی فقیه کردستان از دیگر برنامه‌هایی بود که صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی انجام شد.
انتهای پیام/