مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان: در صورت نبود اعتبارات و امکانات کافی باید با مدیریت بحران هنر مدیریتی را به اثبات رساند، مدیریت بحران هنر مدیران موفق است.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛ حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه شورای مدیران ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان کردستان اظهار کرد: همه ما روحانیون بدون توجه به استخدامی مان موظف به انجام رسالت طلبگی به عنوان یک مبلغ دینی هستیم و باید در این زمینه فعال و کوشا باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران در صورت نبود امکانات و اعتبارات کافی هنر مدیریتی است، افزود: هنر یک مدیر آن است که بدون اعتبارات نیز بتواند فعالیت کند تا مدیریت خود را به اثبات برساند.

وی خاطرنشان کرد: داشتن مدیریت تعاملی با سایر ارگان‌ها نیز می‌تواند در پیشبرد اهداف دینی و فرهنگی تبلیغات اسلامی را یاری کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همچنین به لزوم توجه به برنامه‌های ایام محرم‌الحرام اشاره کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن ایام محرم‌الحرام روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان باید برنامه‌های مناسبت و درخور شان این ایام را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: اعزام مبلغین متخصص و ویژه به برنامه‌های ایام محرم، توجه به ترویج امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه هیئات مذهبی، پرهیز از خرافات و کاهش آسیب‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در ایام محرم‌الحرام از جمله مواردی است که باید مورد توجه روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان قرار گیرد.

وی کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز امری موثر برشمرد و گفت: باید به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه فعالیت و برنامه‌های مختلف در حوزه‌هایی مانند حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر را که در راستای این مهم است در طول سال در سطح شهرهای استان به ویژه در حاشیه شهرها برگزار کنیم.

وی خواستار توجه روسای شهرستان‌ها به تدوین گزارشات لازم در خصوص  فعالیت‌های انجام شده پرداخت و گفت: ملاک ارزیابی مرکز، پاسخگویی به موقع به مکاتبات و نامه‌های ارسالی است و روسا نباید از این مهم غافل شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان اضافه کرد: اجرای برنامه‌های موفق و موثر در حوزه فرهنگی نیازمند مطالعه دقیق و انجام کارهای نو و جدید است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در راستای انعقاد تفاهم نامه وزارت نیرو با سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مبادله این تفاهم نامه بین مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان و مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کارگاه آموزشی در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب برای روحانیون استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی رستمی با بیان این خبر اظهار کرد: این کارگاه آموزشی طی روزهای آینده و با حضور یکصد نفر از روحانیون و مبلغین استان برگزار خواهد شد.

وی همچنین به فعالیت‌های حوزه قرآنی در استان اشاره کرد و گفت: در راستای ترویج اینگونه فعالیت‌ها 50 نفر از روحانیون اهل سنت استان نیز به عنوان یاوران فرهنگی با تبلیغات اسلامی کردستان همکاری خواهند کرد.

وی همچنین بر اقامه نماز جماعت در مدارس صدرا تاکید کرد و گفت: از روحانیون و مبلغینی که به مدارس صدرای استان نزدیکتر هستند باید برای امام جماعت مدارس صدرا استفاده شود.

معاون اداری مالی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه به مباحث امنیتی در حوزه اسناد و مدارک و فعالیت‌های اداره‌کل پرداخت و گفت: نباید هیچگونه اسناد، ابلاغیه و بخشنامه‌ای از طریق تلگرام بین روسا و یا کارشناسان رد و بدل شود و نکات امنیتی در حفظ مدارک و اسناد سازمان باید مورد توجه روسای شهرستان‌ها باشد.

هوشنگ اصلانی از یکپارچه‌سازی اتوماسیون اداری تبلیغات اسلامی استان‌های کشور خبر داد و گفت: مکاتبات اداری از طریق اتوماسیون به راحتی با سایر استان‌ها انجام خواهد شد اما مکاتبات روسای شهرستان‌ها با سایر شهرهای استان باید با نظارت مدیرکل انجام شود.

وی همچنین به اقداماتی در حوزه رفاهیات اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه نیز شاهد افزایش اعتبار و حقوق و دستمزد کارکنان بوده‌ایم و زمینه رفاهیات کارکنان در حد امکان فراهم شده است.

وی شناسایی توانمندی‌ها در توسعه کیفی سازمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و کیفیت‌بخشی به فعالیت‌ها تلاش شود.

در این جلسه روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان نیز به نظرات و پیشنهادات و مشکلات موجود در حوزه کاری خود پرداختند و از خسرو حیدری کبیر کارمند اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه که به افتخار بازنشستگی نائل شدند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

بخش خبر تبیان کردستان