جلسه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان  با تجلیل از اعضای این جمعیت در سنندج برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مهدی فرزی ظهر امروز در جلسه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه مقام مظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند ضروری است که همه ما برای تحقق این بیانیه تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه ابلاغ مقام رهبری به منزله قانون محسوب می‌شود، افزود: همه مکلف و موظف هستند برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند و نتایج لازم را نیز از اقدامات انجام شده کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته جریانی وجود داشت که می‌خواست جایگاه ولی فقیه را جایگاهی تشریفاتی معرفی کند در حالیکه اینطور نیست و نباید اجازه داد چنین دیدگاههای منحرفی در جامعه نشر پیدا کند.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه کردستان یادآور شد: بانوان فرهیخته باید در خصوص ویژگی‌های گام دوم انقلاب کار کنند و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح نمایند.

حجت‌الاسلام فرزی با اشاره به اینکه همه ما در برابر تحقق گام دوم انقلاب نقشی برعهده داریم، افزود: در راستای تحقق گام دوم انقلاب دو مسئله مهم وجود دارد که یکی از آن توجه به معنویت و دیگری جوانگرایی و امید است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همه ما در هرجایگاه و موقعیتی که هستیم باید به معنویات توجه کنیم و از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه ظرفیتی معنوی ماه رجب‌‌المرجب بهره ببریم.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای ابلاغ رهبری نیاز به یک آراستگی باطنی است، عنوان کرد: برای حرکت در مسیر گام دوم انقلاب و تحقق آن مهمترین ابزار توجه به معنویات است.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه استان کردستان اضافه کرد: ویژگی اول و مطالبه نخست مقام معظم رهبری آن است که اگر بخواهیم در حوزه بیانیه گام دوم کاری انجام دهیم باید طهارت نفسانی داشته باشیم و در این راستا باید به ترک محرمات و مکروهات بپردازیم.

حجت‌الاسلام فرزی یادآور شد: مقام معظم رهبری تاکید گسترده‌ای بر توجه به جوانان و جوان گرایی و امید دارند و بارها فرموده‌اند سربازان من در گهواره‌ها هستند و باید روی بحث جوان و جوانگرایی و توجه به نیازهای جوانان کار شود.

وی توجه به بومی‌سازی در پیاده کردن گام دوم انقلاب را ضروری خواند و گفت: باید در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها بهره ببریم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از تنها مجموعه انسانی که به عنوان قوم از آنها یاد می‌کنند، قوم کرد است، اظهار کرد: مجموعه قوم کرد مجموعه‌ای اصیل و با فرهنگ است و باید با بومی‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب کردهای کل کشور چه سنی و چه شیعه را مورد توجه قرار دهیم.

مشاور علی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان به ویژه بانوان در کمک به بومی‌سازی گام دوم انقلاب نیز باید مورد توجه قرار گیرد و معتقدیم اگر تمامی ظر فیت‌ها و توانمندی‌های اجتماعی و انسانی مبتنی بر توانمندی و نیروی انسانی زنان نباشد، شکست خورد ه‌ایم.

حجت‌الاسلام فرزی اعلام کرد: در تحقق گام دوم انقلاب راهی جز توجه به جایگاه زن و ویژگی‌های زنان وجود ندارد و باید از ظرفیت بانوان بیش از پیش بهره برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: جمعیت بانوان فرهیخته کردستان کمک‌کننده سازمان تبلیغات اسلامی در سیاستگذاری‌ها است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان از تشکل‌های تبلیغات اسلامی است که در سیاستگذاری‌ها به این نهاد انقلابی کمک می‌کنند و کار اجرایی ندارند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان در چند سال اخیر به لحاظ محتوایی کمک‌کننده تبلیغات اسلامی بوده است، افزود: از نظرات و دیدگاههای بانوان فرهیخته در فعالیت‌های فرهنگی و دینی استان استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال‌جاری نیز جلسات متعددی در شهرستان‌های استان توسط بانوان فرهیخته برگزار شد و سعی براین است تا کتابچه‌ای از پیشنهادات و نظرات بانوان تدوین و منتشر شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: تدوین کتابچه از نظرات و پیشنهادات بانوان فرهیخته راهبردی برای حوزه زنان و خانواده خواهد بود.

مسوول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: بانوان فرهیخته در طول یکسال اخیر با نظرات و پیشنهادات خود کمک‌کننده امور بانوان تبلیغات اسلامی در اجرای امور بوده‌اند.

سعیده لشکری ابراز امیدواری کرد که در سال جدید بانوان فرهیخته در حوزه بانوان و خانواده بتوانند گام‌های اثربخشی بردارند و به توسعه و اشاعه فرهنگ دینی در استان کمک کنند.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان نیز در این جلسه یادآور شد: در سال 98 رویکرد کار بانوان فرهیخته استان ارائه پیشنهاد و برنامه براساس بیانیه گام دوم انقلاب است.

فاطمه سهرابی اعلام کرد: از تمامی نظرات و پیشنهادات بانوان فرهیخته استان در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب استفاده خواهد شد.

وی از بانوان عضو جمعیت خواست که نظرات خود را اعلام نمایند تا بعد از جمع‌بندی در سال جدید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

مسوول بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس کردستان نیز در این جلسه اعلام کرد: باتوجه به حضور میلیونی بانوان در جامعه می‌توان از ظرفیت آنها در تحقق منویات رهبری استفاده برد.

بطول سرکانی افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند زنان و مادران نقش مبارزه‌گر و تلاش‌گر و صبر و شکیبایی را ایفا کرده‌اند و باید از نقش‌های برجسته بانوان استفاده برد.

وی اعلام کرد: امروزه در شرایطی که استکبار به دنبال تخریب فرهنگ دینی ماست نیاز به اجرای برنامه‌های فرهنگی در کشور بیشتر است و امیدواریم بسیج و سازمان تبلیغات اسلامی در کنار یکدیگر بتوانند برای تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند.

ناهید همتی از اعضای جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان نیز در این جلسه اعلام کرد: توجه به سه مولفه سبک زندگی اسلامی، بانوان و جوانان امری ضروری است و امدیواریم در سال جدید جلسات بانوان فرهیخته با تاکید بر این مولفه‌ها شکل بگیرد.

وی سبک زندگی اسلامی را یکی از ضروریات جامعه دانست و گفت: بانوان در راس ترویج سبک زندگی اسلامی هستند و باید به این مهم توجه شود.

وی خواستار توجه به بحث آموزش در راستای تحقق گام دوم انقلاب در جامعه به ویژه بانوان شد.

آویهنگی عضو دیگری از جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان نیز در این جلسه خواستار تجدید نظر مسوولان و مدیران استان در روند سیستم اداری و اجرای برنامه‌ها شد و گفت: باید مسوولان برنامه‌ها و فعالیت‌های ارگان‌های خود را براساس نیاز جامعه تدوین کنند.

وی همچنین انسجام بانوان فرهیخته در اجرای برنامه‌ها را موثر دانست و افزود: منسجم بودن فعالیت بانوان فرهیخته می‌تواند تاثیر مثبتی در جامعه به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/