نخستین جلسه آموزشی تولید محتوای رسانه ای با رویکرد دینی و افزایش محتوای دینی تبیان ویژه روحانیون مستقر در تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار برگزار شد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا ضمن بیان این خبر اظهار داشت: با حضور کارشناس استانی حوزه رسانه جناب آقای داودی، جلسه آموزشی تولید محتوای دینی تبیان کردستان ویژه روحانیون مستقر در سالن اجتماعات کوثر تبلیغات اسلامی بیجار برگزار شد.

در این جلسه داودی ضمن تشکر از آمدن روحانیون گرامی و برگزارکنندگان جلسه، بر لزوم اهتمام هر چه بیشتر متولیان حوزه فرهنگ دینی به حوزه فضای رسانه ای و مجازی تاکید کرد. و اظهار داشت با توجه به اینکه امورات شرعی و دینی مردم در دست جامعه روحانیت است، لذا بدین خاطر انتظار از آنها به مراتب بیشتر همه است.

وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به آمار و ارقام های رسمی و موجود در حوزه آسیب های اجتماعی و خطرات جدی ناشی از غفلت از این حوزه، موثرترین و اساسی ترین گام در وهله نخست پیشگیری است که از می تواند صورت گیرد. یکی  افزایش آگاهی والدین و بصیرت افزایی آنها و دیگری واکسینه کردن کودکان و نوجوانان از ویروس ها و آسیبهای فضای مجازی از طریق تزریق و تعمیق باورهای دینی و اسلامی؛ و منبر به عنوان یک رسانه تاثیرگذار می تواند این مهم را انجام دهد.

 وی افزود: در وهله دوم گام مهم دیگری که باید برداشت تولید محتوای مناسب رسانه ای است. تغذیه روح و فکر جستجوگر جوانان و سیراب نمودن کنجکاوی آنان با محتواهای سازنده و مفید و آموزنده که برگرفته از آموزه های ناب اسلامی در حوزه ها و مسائل مختلف زندگی است، می تواند تا حد قابل توجهی از آسیبهای جدی که در کمین جوانان این مرز و بوم است کم نماید.

کارشناس رسانه اداره کل در ادامه بیان داشت: سازمان تبلیغات با توجه به رسالتی که در حوزه فرهنگ عمومی و دینی بر عهده دارد، یکی از اولویت هایش پرداختن به حوزه رسانه و فضای مجازی است. لذا بدین خاطر نقش روحانیون مستقر در این امر دو چندان خواهد بود.

در ادامه این جلسه داودی به تشریح فعالیت ها و سیاست ها و بخش ها و چشم انداز وب سایت رسمی تبیان کردستان پرداخت و در خصوص چگونگی و نحوه تولید محتوای دینی برای بارگزاری و نشر در فضای اینترنتی تبیان و همچنین ساختار و چگونگی تنظیم مطالب به ایراد سخنانی پرداخت.


*انتهای خبر*