سنندج- کارشناس رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان از برگزاری جشنواره ازلام در قالب تولید کلیپ کوتاه خبر داد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، آرمان داودی کارشناس رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار داشت: یکی از آفات فرهنگ اجتماعی و سبک زندگی اسلامی در جامعه، بروز آسیب های اجتماعی است. اين آسيبها پديده هايي واقعي، متغير و قابل کنترل و پيشگيري اند. آسیب های اجتماعی به عنوان اعمالی که هنجارهای جامعه را نشانه می روند و نظام اجتماعی را تهدید می کنند در هر جامعه ای حائز اهمیت جدی هستند.
از اين رو برنامه ريزي هاي کوتاه و بلند مدت براي مقابله صحيح با آسيب هاي اجتماعي، درمان يا پيشگيري از گسترش و پيدايش آنها امري ضروري و پر اهميت است که سازمان تبليغات اسلامي به عنوان نهادي فرهنگي در كنار اصحاب رسانه و شبكه هاي مردمي مي تواند در حوزه پیشگیری از بروز و یا تشدید اين آسیب ها و به ويژه ظهور آسيب هاي نوپديد نقشي جدي ايفا نمايد.

وی گفت: از جمله آسيب هاي اجتماعي توزیع و ورود مشروبات الکلی است كه يكي از سرفصل‌های جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی بوده و به طور ويژه جوانان را مورد تهديد قرار داده است. بدون شك آگاه سازي نسل جوان از مضرات جسمي و روحي آن مي تواند در كاهش مصرف مشروبات الکلی موثر باشد.

لذا با توجه به اهميت اين موضوع و تاكيد رهبر انقلاب بر كاهش آسيب هاي اجتماعي، سازمان تبليغات اسلامي با همكاري وزارت كشور اقدام به برگزاري طرح ازلام در قالب فراخوان جشنواره توليدات رسانه اي نموده است.

وی در ادامه افزود: این جشنواره در قالب کلیپ های تولیدی کوتاه 150 ثانیه ای و در سه موضوع زیر برگزار می شود:

1- توجه و تاكيد ويژه بر اثرات مصرف مشروبات الكلي به عنوان يك آسيب مادر كه خود بستر آسيب هاي اجتماعي ديگر خواهد شد.

2- تبيين حرمت و ابعاد مضرات روحي و رواني مصرف مشروبات الكلي.

3- تبيين دقيق، هنرمندانه و خلاقانه آيات و روايات وارد شده در اين مورد.

ایشان هدف از برگزاری این جشنواره را ايجاد دغدغه و حساسيت در جامعه به ويژه نسل جوان در مواجهه با آسيب هاي اجتماعی، كشف، جذب و پرورش استعدادها و برنامه ريزي براي استمرار اين گونه طرحها، آگاه سازي و حساسيت آفريني كليه شبكه هاي وابسته به سازمان اعم از شوراي هيئات مذهبي، كانون مداحان و شاعران آييني، كانون هاي فرهنگي تبليغي و انجمن هاي اسلامي و فعالان در عرصه هاي مردمي نسبت به آسيب هاي اجتماعي به ويژه مصرف مشروبات الكلي دانست و افزود مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 6 خرداد ماه 96 می باشد.

وی در پایان گفت: فراخوان جشنواره و جزئیات آن در سایت تبلیغات اسلامی به نشانی www.Tebyan-kd.ir بارگزاری شده و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

لینک فراخوان:

https://goo.gl/E6Gneyانتهای خبر/