معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان

ثبت نام از معتکفین از دهم اسفندماه آغاز می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ثبت نام از معتکفین از دهم اسفندماه در سراسر استان آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام علی رستمی اظهار کرد: اعتکاف سنت حسنه‌ای است که همه ساله در سماجد جامع سطح استان کردستان با استقبال معتکفین همراه است.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از معتکفین برای شرکت در مراسم اعتکاف امسال از دهم اسفند ماه آغاز و تا 28 اسفند ماه ادامه دارد، افزود: با توجه به تقارن میلاد حضرت علی(ع) و ایام اعتکاف در عید نوروز باید تبلیغات و فضاسازی لازم برای دعوت از معتکفین در استان فراهم آید.

وی اضافه کرد: اعزام مبلغ و مبلغه به تمامی مساجد محل برگزاری اعتکاف از جمله برنامه‌های در دست اقدام تبلیغات اسلامی کردستان است و پیش‌بینی می‌شود امسال 12 مبلغ و مبلغه به مراسم اعتکاف اعزام شوند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به میزان شهریه ثبت‌نام از معتکفین یادآور شد: متناسب با شرایط هر شهرستان هزینه برگزاری اعتکاف از معتکفین به عنوان خودیاری با مصوبه جلسه شهرستانی اخذ می‌شود.

 حجت‌الاسلام رستمی اعلام کرد: در جلسه استانی ستاد اعتکاف 98 که اخیرا با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی و نماینده ولی فقیه کردستان برگزار شد، مقرر شد اطلاع‌رسانی به معتکفین از طریق پیامک توسط ادارات تابعه انجام شود.

وی استفاده از ظرفیت شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، کانون‌های فرهنگی و موسسات قرآنی در برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های اعتکاف را از دیگر مصوبات جلسه ستاد اعتکاف استان خواند و بیان داشت: سال گذشته چهار هزار نفر در مراسم اعتکاف ثبت نام کردند و دو هزار و 745 نفر از این تعداد معتکف شدند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 790 نفر از معتکفین سال 97 را بانوان تشکیل داده بودند، عنوان کرد: 18 مسجد در 24 مکان استان کردستان در سال 97 پذیرای معتکفین بود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در پایان از افزایش 10 درصدی جوانان استان در مراسم اعتکاف 97 خبر داد و ابراز امیدواری کرد: امسال نیز جوانان در این مراسم معنوی حضور داشته باشند.انتهای پیام