نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس:

توجه بیشتری باید به سازمان تبلیغات اسلامی در بودجه ۹۶ شودنماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی بر توجه بیشتر از سوی نمایندگان مردم در مجلس به سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین ارشاد اسلامی در بودجه ۹۶ تاکید کرد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، علی محمد مرادی در بازدید از مجتمع نور و مدرسه علوم ومعارف اسلامی صدرا شهرستان قروه با اشاره به اینکه کار مجلس نظارت و قانون گذاری است،گفت: نمایندگان علاوه براین رسالت خود در مجلس در حوزه های دیگری هم که توانایی یاری رساندن و کمک دارند، ورود پیدا می‌کنند.


وی عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، سازمانی است که در راستای تبلیغ و معرفی فرهنگ و عقاید اسلامی تلاش می‌کند لذا نیاز به حمایت بیشتری هم دارد.
وی اظهارداشت: ما به‌عنوان نماینده مردم باید از مشکلات و نارسایی های چنین سازمان هایی اطلاع پیدا کنیم و در راستای رفع آنها تلاش و مسائل آنها را پیگیری کنیم.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مشکل کمبود نیرو و اعتبار اداره تبلیغات اسلامی قروه گفت: استخدام نیرو در ادارات سطح کشور باید از طریق آزمون انجام شود ولی با این وجود مشکل کمبود نیروی این اداره را پیگیری خواهم کرد.
مرادی بیان کرد: در ارتباط با بدهی های این اداره هم می بایست فرمانداراسبق این شهرستان توجه بیشتر و اعتبارات بیشتری هم اختصاص می داد.
وی اضافه کرد: سعی می‌کنیم در بودجه ۹۶ که از سوی دولت به مجلس تقدیم شده، به ارشاد و تبلیغات اسلامی که در طول سالیان گذشته مورد بی توجهی قرار گرفتند بودجه بیشتری اختصاص داده شود.

وی عنوان کرد: اصل ۴۴ قانون اساسی بر خصوصی سازی تاکید دارد و اینکه دولت متولی اقتصاد نباشد و این کار به مردم واگذار شود لذا همه باید در راستای تحقق این قانون تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حسن رهبر رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه نیز در بازدید نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی از مجتمع نور و مدرسه علوم ومعارف اسلامی صدرا شهرستان قروه گفت: سال ۹۰ تعداد فعالان قرآنی این شهرستان حدود ۴۰ نفر بود که امروز این تعداد به ۱۷۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به وجود ۱۲۰ خانه قرآن در قروه بیان کرد: از این تعداد ۴۰ خانه مربوط به اهل تسنن و مابقی هم اهل تشیع است و اکثر آنها هم در روستاها و بخش های این شهرستان راه اندازی شدند.
وی با بیان اینکه ۲۱۰ هیئت مذهبی در سطح این شهرستان فعال است، عنوان کرد: از این تعداد ۲۰ هیئت در روستاهایی وجود دارد که ۵،۶ درصد آنها را شیعیان تشکیل دادند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه اضافه کرد: در حال حاضر ۴۹۰ مداح هم در قروه فعالیت می‌کنند و ۱۸ روحانی هم به طور تمام وقت در روستاها مستقر شدند.
حجت‌الاسلام رهبر با اشاره به آغاز طرح آموزش و برگزاری گفتمان های دینی در مدارس قروه از سال ۹۰، ادامه داد: ۵۰۰ برنامه و گفتمان دینی را تاکنون به صورت هوشمند و تخصصی در خصوص آسیب های اجتماعی، وحدت، فرق و مذاهب اسلامی و غیره در سطح مدارس این شهرستان برگزار کردیم.
وی با اشاره به اینکه در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی با همکاری سایر ادارت سطح شهرستان اقدام به اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی کرده و می‌کنیم، افزود: در دهه مبارک فجر با وجود کمبود اعتبارات و نیرو توانستیم ۸۰ برنامه را به همت مردم اجرایی کنیم.
وی تعداد نیروهای شاغل در اداره تبلیغات اسلامی را سه نفر ذکر کرد و گفت: علاوه بر کمبود نیرو در زمینه اعتبارات هم با مشکلاتی مواجه هستیم.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه بیان کرد: فرماندار اسبق قروه وعده تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار را به ما دادند که متاسفانه تحقق پیدا نکرد.
حجت‌الاسلام رهبر با اشاره به اینکه فرماندار فعلی ۵۰ میلیون تومان برای فنس کشی محوطه مجتمع نور به ما اختصاص دادند، افزود: ۱۲۵ میلیون تومان در حوزه عمرانی بدهکار هستیم که فرماندار وعده تامین ۵۰ میلیون، اداره کل تبلیغات اسلامی استان هم ۵۰ تومان آن را دادند.
وی از نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس خواستار تامین ۲۵ میلیون تومان بدهی باقی مانده این اداره شد و گفت: احداث مدرسه صدرای دخترانه و پسرانه، دو مهمانسرا، ۱۲ خانه عالم وساختمان اداره تبلیغات اسلامی قروه از جمله کارهای عمرانی انجام شده در چند سال اخیر توسط این اداره است.
وی عنوان کرد: هم اکنون سه مدرسه قرآنی در قروه وجود دارد که نیازمند کمک مالی برای اجرای برنامه های خود هستند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه اظهارداشت: متاسفانه در این منطقه از روحانیون و ماموستاها حمایتی صورت نمی گیرد و اکثر آنها با مشکلات مالی فراوانی مواجه هستند.*انتهای خبر*