مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

تمام سفارشات اهل بیت و پیامبران به انسان‌ها چراغ راه هدایت است و انسان را از لغزش و خطا باز می دارد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛ حجت الاسلام مختار کرمی در همایش تجلیل از خادمان عاشورایی که دوم دیماه در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دعوت مردم به سمت خوبی‌ها و ارزش‌ها همگی جزو شعائر الهی است و تمام آنچه که در برنامه‌های دینی و آموزه‌های اسلامی به عنوان ارزش معرفی شده از شعائر الهی به شمار می‌روند.

وی با اشاره به اینکه کسانیکه در ایام محرم و صفر در برقراری امنیت، فعالیت در هیئات مذهبی، عزاداری‌ها و برپایی خیمه تلاش کردند همگی از خادمان اهل بیت هستند، افزود: تمامی این اقدامات از شعائر الهی محسوب می‌شوند چرا که خدمت به امام حسین(ع) و اهل بیت توفیق بزرگی است و کسانیکه به این توفیق دست یابند جزو انسان‌های صالح و شایسته هستند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به انسان‌ها توفیق داده که دلهایشان آکنده از مهر و محبت باشد بنابراین این مهم و محبت انسان را به خداوند متعال نزدیکتر می‌کند و باید همواره مهر و محبت خود را به یکدیگر و ارادتمان را به اهل بیت نشان دهیم.مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خدمتگذاری به مسلمانان را از دیرباز وظیفه شیعه و سنی دانست و گفت: همه محب و دوستدار اهل بیت هستند و کمترین خدمت به اهل بیت را باید مغتنم شمرد.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: کسانیکه به اهل بیت اظهار عشق و علاقه کنند ‌بی‌شک در پیشگاه خداوند دارای اجر و پاداش و ثواب الهی هستند و کمتر کسی توفیق پیدا می‌کند که به اهل بیت و پیامبر اظهار مودت کند.

وی یادآور شد: انسان‌ها اگر ارتباط خود با خداوند متعال را استحکام ببخشند به راحتی از روی پل صراط عبور خواهند کرد و باید دانست که همه کارها و اعمال ما در نزد خداوند دارای حساب و کتاب است و نباید دچار غرور شویم.

وی اظهار کرد: نباید دچار غضب شویم چرا که یکی از چیزهایی که در اختیار انسان است نعمت عقل است و همین موضوع انسان را از حیوان متمایز می‌کند و خداوند، پیامبر، ائمه اطهار و همه کسانیکه برای رستگاری و کمال انسان تلاش کرده‌اند توقع دارند انسان‌ها از نیروی عقل خود نهایت استفاده را ببرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان جاری و ساری شدن سیره اهل بیت، تعالیم قرآنی و سنت پیامبر را امری ضروری دانست و گفت: تمامی سفارشاتی که اهل بیت، قرآن کریم و پیامبر اکرم به ما کردند چراغ راه است و ما را از لغزش‌ها و گناهان نجات خواهد داد.

 

حجت‌الاسلام کرمی همچنین خطاب به هیئات مذهبی استان گفت: هیات داری و زحمت کشیدن برای امام حسین باید آثارش در زندگی مردم و در جامعه ما نمود پیدا کند و هیاتی که حافظ ارزش‌ها بوده و رفتار و کردارش متناسب با آموزه‌های دینی است باید با دلسوزی فعالیت کند.

وی از فعالیت و تلاش 610 هیات مذهبی، 591 مداح و روضه‌خوان، 361 مبلغ و مبلغه در ایام محرم و صفر و برپایی 20 موکب اربعین حسینی در سطح استان تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه امسال استان کردستان کمترین آسیب را در حوزه عزاداری‌ها داشته که نتیجه تلاش و همت تمامی هیئات مذهبی و خادمان عاشورایی استان است.

   


در این مراسم علاوه بر برگزاری کلیپی از فعالیتهای هیئات مذهبی و مداحان کردستان در ایام محرم و صفر که به همت تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، به نیت 72 تن از شهدای دشت کربلا از 72 خادم عاشورایی استان کردستان با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایزی تجلیل شد.*انتهای خبر*