با حضور مدیران و معاونین دو دستگاه فرهنگی

تفاهم‌نامه همکاری آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان منعقد شدتفاهم نامه همکاری‌های مشترک آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان با حضور مدیران و معاونین این دو دستگاه فرهنگی در استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در نشستی که با حضور مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش کردستان برگزار شد، اظهار کرد: طرح گفتمان‌های دینی یکی از طرح‌های موفق و موثر این اداره‌کل است که با همکاری آموزش و پرورش در سطح مدارس استان اجرا شده است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی بیان کرد: آموزش و پرورش در طول چند سال اخیر همکاری‌های مطلوبی با تبلیغات اسلامی استان در راستای اجرای این طرح داشته که قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه طرح گفتمان‌های دینی نیازمند بازنگری و تجدیدنظر است، اعلام کرد: باید اساتید گفتمان‌های دینی با شیوه و روش‌های نوین تدریس آشنا شوند تا بتوانند با اطلاعات به روز و درست مخاطبان را آموزش دهند.

وی استقبال دانش‌آموزان از طرح گفتمان‌های دینی را ارزشمند خواند و افزود: باید بای تقویت و گسترش این طرح در استان تلاش شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این نشست با تقدیر از همکاری تبلیغات اسلامی کردستان در اجرای طرح گفتمان‌های دینی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان آمادگی دارد تا برای اجرای این طرح همچون روال سال‌های قبل تبلیغات اسلامی استان را یاری دهد.

رشید قربانی اجرای منظم گفتمان‌های دینی مدارس را با اهمیت خواند و گفت: نیازسنجی‌های صورت گرفته توسط تبلیغات اسلامی استان در راستای اجرای طرح گفتمان‌های دنی در مدارس می‌تواند حرکت موثری برای پاسخگویی به شبهات دینی دانش‌آموزان و تقویت ابعاد دینی و معنوی در آنها باشد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان در راستای تعمیق مبانی نظری، اعتقادی و تقویت هویت دینی در دانش‌آموزان انجام شده و براساس آن گفتمان‌های دینی در مدارس، دوره‌های توانمندسازی مدرسان گفتمان‌های دینی و برگزاری دوره‌های تقریب مذاهب و توانمندسازی معلمان اجرا خواهد شد.

توانمندسازی همکاران فرهنگی در زمینه مبانی نظری، اعتقادی و دینی، تقویت هویت دینی در دانش‌آموزان، ایجاد فضای مناسب و امن برای طرح پرسش‌های مخاطبین، بسترسازی مناسب برای ایجاد تعامل میان جوانان و نوجوانان و پاسخگویی به شبهات توسط مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین ایجاد بینش و توانایی تحلیل در رویدادهای فرهنگی برای مقابله با تهاجمات فرهنگی از جمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه ذکر شده است.انتهای پیام/