حجت الاسلام کرمی

تغییر نام تقاطع قرآن با چه هدفی!

 

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت الاسلام و المسلمین مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان طی یادداشتی نسبت به تغییر نام تقاطع قرآن مراتب اعتراض خود را بیان نمود.


متن کامل یادداشت به قرار زیر است:
همه ما به عنوان مسلمان و پیرو سنت گرانسنگ پیامبر عظیم الشان اسلام به کلام وحی یعنی قرآن عزیز افتخار میکنیم.

امروزه یکی از نیازهای ضروری جامعه ما توجه به معارف بلند قرآنی است و تربیت قرآنی باید در اولویت برنامه های مسئولین بالاخص دستگاه های فرهنگی باشد.

خدای بزرگ را شکر می کنیم که مردم با ایمان کردستان همواره و در طول تاریخ از علاقمندان به قرآن بوده اند و اساتید، مربیان،قاریان، و مفسران بزرگی هم به جامعه قرآنی و اسلامی در سطح ملی معرفی نموده اند.

 

مردم استان کردستان دارای حساسیت ویژه در خصوص احترام و تکریم کلام خدا هستند و حاضرند جان خود را در راه قرآن فدا کنند و البته این کار برای آنها مایه افتخار است.

چندی پیش در خبرها آمد که تقاطع قرآن در ورودی سنندج زیر بار ترافیک رفت جدای از خوشحالی نسبت به این خدمت ارزشمند از سوی شهرداری بسیار خرسند شدم که چه نام مبارک و زیبایی هم برآن نها ده اند.

متاسفانه امروز در خبرها دیدم که تقاطع قرآن به سنجر خان تغییر نام داد.

ذکر چند نکته در این میان ضروریست:

اولا حقیر به عنوان یک کرد زبان برای نام سنجرخان که یکی از قهرمانان مردم کرد است احترام قائلم و اعتراض بنده نسبت به این تغییر نام به منزله حذف نام این شخصیت نیست.

ثانیا یکی از مسولین شهرداری مصاحبه کرده بودند که نامگذاری معابر از وظایف شهرداری و شورای شهر است در حالی که بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی اعضاء شورای نامگذاری معابر چندین دستگاه از جمله سازمان تبلیغات اسلامی هستند که البته هیچگاه به چنین شورایی دعوت نشده اند.

ثالثا در شهر سنندج المانهای زیادی در سطح شهر دیده می شود اما کمتر نمادی در رابطه با موضوع قرآن مشاهده می گردد و اتفاقا این مساله در شورای توسعه فعالیتهای قرآتی به ریاست نماینده محترم ولی فقیه در استان مطرح گردید و قرار شد چندین المان قرآنی در سطح شهر نصب گردد.


خرسند بودیم از اینکه یکی از تقاطع های مهم شهر سنندج به نام زیبای قرآن نامگذاری  و متبرک شده است که متاسفانه شاهد تغییر نام آن هستیم.

اینجانب به عنوان یکی از متولیان قرآنی استان کردستان اعتراض خودم را به این موضوع اعلام میدارم و درخواست میکنم مسولین امر نسبت تغییر نام این تقاطع به نام ارزشمند قرآن اقدام کنندو مطمئن باشید مردم قرآن دوست کردستان و سنندج هم به این نام مباهات و افتخار میکنند و قطعا میهمانان کردستان در بدو ورود به شهر سنندج با دیدن این نام به قرآنی بودن این مردم صحه خواهند گذاشت.

 

 

مختار کرمی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستانانتهای خبر/