اداره کل- ستاد عملیات رمضان ویژه برنامه‌های ماه مبارک در استان کردستان تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در جلسه تشکیل ستاد عملیات رمضان کردستان اظهار کرد: باتوجه به اهمیت فعالیت‌های قرآنی در استان باید با همکاری مجدانه فعالان قرآنی، فرهنگی و کارشناسان اداره فعالیت‌های اثربخش با سرعت بالا انجام شود.

 

وی اعلام کرد: باید تاثیرگذاری استان در حوزه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی را بالا برد و اثرگذاری اتحادیه موسسات قرآنی را به مردم نشان داد.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان تشکیل کارگروه طرح و برنامه قرآن کریم را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید جایگاه اتحادیه موسسات قرآنی را در استان احیا کرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نبود انسجام بین فعالان قرآنی را عامل از هم‌گسیختگی اتحادیه موسسات قرآنی دانست و اضافه کرد: اتحادیه باید خود را در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها بازنگری کند و از پیشکسوتان قرآنی استان در عرصه ارتقای فعالیت‌های قرآنی استفاده ببرد.

 

وی با اشاره به جایگاه و اثرگذاری روحانیون در استان افزود: اعزام و استقرار مبلغین و نقش‌آفرینی علمای اهل سنت در ایام ماه مبارک رمضان باید در اولویت قرار گیرد‌.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین بر اهدای خون توسط روحانیون استان برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و یادآور شد: در این بُرهه از شیوع ویروس کرونا بیماران کرونایی نیازمند خون هستند و باید با اهدای خون به یاری آنها شتافت.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان تصریح کرد: اگر بخواهیم یک حرکت را به‌عنوان الگو به مردم منتقل کنیم تا مردم دنباله‌رو باشند باید علمای شیعه و سنی در قالب یک گروه نسبت به اهدای خون اقدام کنند و با این حرکت مردم را به این امر تشویق کنند.

 

وی عنوان کرد: روحانیونی که مهمترین رسالت خود را اقامه نماز جماعت می‌دانستند باید با حضور بین مردم زمینه ارتباط بیشتر و موثرتر با آنها را فراهم کنند و در شرایط کنونی تعطیلی مساجد ارتباط بیشتری با مردم داشته باشند.