اداره کل- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر گفت: پیشبرد امر به معروف  و ترویج معروفات و خوبی‌ها در جامعه نیازمند استدلال است.به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان،حجت‌الاسلام مختار کرمی پیش از ظهر دیروز در شورای امر به معروف و نهی از منکر که در سالن کوثر مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این شورا باید در راستای ترویج معروفات در جامعه تلاش و برنامه‌ریزی کند و هدف از تشکیل معاونت مردم به دولت و مردم شورای امر به معروف دعوت مردم به معروفات و در صورت نیاز تذکر به نهادهای دولتی برای تحقق این مهم است.

 

وی با اشاره به اینکه همه ما فرزندان نظام و انقلاب هستیم و باید در راستای چارچوب نظام اسلامی حرکت کنیم، افزود: تخریب یکدیگر در نظام اسلامی هیچ جایگاهی ندارد و اگر در فضای مجازی مواردی اینچنینی مشاهده شد باید تذکر لازم داده شود.

 

وی همچنین به در پیش بودن عید نوروز و وجود آداب و رسوم ایرانیان در آستانه این عید اشاره کرد و یادآور شد: استان کردستان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و باید در شهرهای توریستی و گردشگر پذیر استان بسته‌های فرهنگی امر به معروف با عناوینی مختلف برای مسافران و مردم تهیه شود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: امسال این اداره‌کل بسته‌های فرهنگی در خصوص ترویج صله‌رحم برای مردم و مهمانان نوروزی تهیه کرده است که در ایام عید توزیع خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: یکهزار بسته فرهنگی با موضوع صله رحم تهیه شده که توزیع آن می‌تواند به کاهش کینه و کدورت میان مردم منجر شود.

 

وی همچنین برنامه‌ریزی برای تهیه مراسمی ویژه عید نوروز در یک مکان عمومی برای مردم را خواستار شد و گفت: اگر نهادهای فرهنگی به برگزاری برنامه‌هایی شاد و مفرح در آستانه عید نوروز اقدام کنند قطعا از خطرات احتمالی چهارشنبه سوری و ایام نوروز کاسته خواهد شد.

 

در این جلسه اعضای شورا نظرات و پیشنهادات خود را برای ترویج هرچه بهتر امر به معروف در جامعه اعلام کردند.

 
انتهای خبر/