رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج:

ترویج آموزه های دینی و اسلامی بهترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفتگویی با تبیان کردستان گفت: ترویج آموزه ها و باورهای دینی و اسلامی در جامعه بهترین راه برای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی است.

 

وی گفت: آنچه موجب بقاء و تداوم ارزش ها و هنجارهای اجتماعی می‌شود، نوع تربیت، فرهنگ و باوری است که در افراد آن جامعه به وجود می آید تا در بهترین شرایط، زمینه رشد آنان فراهم شود.

 

وی یکی از دلایل آسیب‌های اجتماعی را عدم پایبندی به آموزه‌های دینی دانست و افزود: نماز نیاز اساسی نجات بشریت از آسیب‌هاست و دریای بیکرانی از معنویت است که باید به آن متصل شویم.

 

منتشلو با بیان اینکه نماز نقش بی بدیلی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد، افزود: امروزه شاهد آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی هستیم که با گسترش فرهنگ نمازخوانی و نهادینه کردن اقامه نماز می توان تا حد زیادی از مسائل، معضلات و مشکلات را حل کرد.

 

وی در پایان با بیان اینکه برپایی نماز موجب ریشه کن شدن آسیب های اجتماعی می‌شود، گفت: اگر این وظیفه به خوبی انجام و حق آن اداء گردد، نه تنها هزینه های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد، بلکه افراد و جامعه در مدت کوتاهی به اوج عزت و سربلندی و فلاح و رستگاری خواهند رسید.

*انتهای خبر*