مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان:

تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی ثمره حضور فعال بانوان در جامعه است.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، سعیده لشکری ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در خصوص جایگاه و نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: زنان نه تنها در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند بلکه در تثبیت و تداوم این انقلاب نیز بسیار شاخص ظاهر شدند.

 


وی افزود: بانوان با حضور و بروز در همه صحنه‌های خطیر انقلاب، توطئه‌های دشمن را در همه عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که این قشر مهم را در تیررس اهداف شومشان قرار می‌دهند نقش بر آب کردند.

لشکری ارتباط و پیوند و تاثیرگذاری انقلاب و بانوان بر همدیگر را نقشی کاملا متقابل و دوطرفه دانست و گفت: زنان ایران زمین با حمایت از همسران و فرزندان خود در جبهه‌های نبرد گام ارزنده‌ای برای این انقلاب برداشتند و موجب ایجاد افتخارات ارزنده‌ای در شکل‌گیری انقلاب اسلامی شدند.

وی یادآور شد: با تامل در تاریخ این مسئله کاملا ملموس است که بانوان پس از آنکه از فرمان رهبر آگاه شدند با حفظ اصول و موازین اسلامی از هیچگونه فداکاری در راه به ثمر رساندن انقلاب اسلامی خودداری نکردند و پا به پای مردان و گاهی فراتر از مردان راهپیمایی کردند، شعار دادند و شهید دادند و زندان رفتند، شکنجه کشیدند و محرومیت‌های زیادی تحمل کردند ولی هیچگاه برای به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی کوتاه نیامدند.

*انتهای خبر*