اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان در این بیانیه آمده است: روز جهانی قدس فرصت مناسبی است تا ملت بزرگ ایران اسلامی و دیگر ملل آزادی‌خواه جهان همبستگی و همدلی خود را با ملت ستمدیده آواره فلسطین اعلام دارند.

امروز در سرزمین قدس، ایمان و کفر در برابر هم قرار گرفته و فلسطین، نماد ایمان و استقامت مردان خداجوست که فریاد مظلومیت خویش را با خون و جهاد مقدس به جهانیان می‌رسانند و نسل به نسل این مظلومان، با دستانی خالی اما مشت‌های آهنین و دل‌ های مطمئن و قامتی استوار در برابر ستم‌پیشگان و تجاوزگران ایستاده و تا احقاق حقوق خویش و محو بیدادگران از پای نخواهد نشست و در این مسیر پر تلاطم کسی نمی‌تواند خللی در مبارزات حق طلبانه آنان ایجاد کند.

امروز سرنوشت ملت فلسطین، به سرنوشت جهان اسلام بسته شده است، مگر مسلمانان دنیا می‌توانند در برابر ظلمی که به ملت مظلوم و مسلمانان در قبله‌گاه اول مسلمین وارد می‌‌شود، بی‌تفاوت بوده و سکوت پیشه کنند؟

امروز هر فریادی که علیه اسرائیل غاصب بلند شود، تیری است که اهداف بلند مدت توسعه طلبی‌های اشغالگران را نشانه می‌رود و نقشه شوم متجاوزانه صهیونیست‌ها و شعار منحوس از نیل تا فرات آن جنابتکاران را نقش بر آب می‌کند.

پس همه با هم باید فریاد بزنیم، کمک کنیم و هم مرگ بر اسرائیل بگوییم، چراکه فلسطین آیینه رسوایی مدعیان حقوق بشر است که چگونه مدعیان حقوق بشر در برابر تجاوز و ظلم قبیله‌ای کوچک و بی‌هویت به کشوری اصیل و مردمی مسلمان سکوت کرده‌اند و مردمش را با گلوله و ضرب و شتم از سرزمین خود آواره می‌کنند و فریاد مظلوم ستمدیدگان را نمی‌شنوند.

حماسه روز قدس یادآور فریاد رعدآسای امام راحل«ره» است که همچون صاعقه بر سر سفاکان صهیونیست فرود آمده و پژواک آن در جهان به‌ویژه درکشورهای اسلامی طنین افکن شد و مسیر مبارزه‌ی بی‌امان مردم فلسطین را شتابنده و طوفنده ساخت.

اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، تشکل‌های دینی، جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان، دارالقرآن کریم استان، کانون مداحان، شورای هیئات مذهبی، انجمن‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی و سایر تشکل‌های وابسته به این اداره‌ کل ضمن اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی روز قدس خواستار حضور گسترده عموم مردم برای شرکت در این روز بزرگ شدند.

 بخش خبر تبیان کردستان