حجت الاسلام کرمی؛

به جای آوردن صله رحم در ایام عید نوروز ویژگی بارز مسلمانان است


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: به جای آوردن صله رحم و کمک به مستمندان در ایام عید نوروز ویژگی بارز مسلمانان است و نباید این خصلت‌های نیک به فراموشی سپرده شود.

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی در یکصد و چهارمین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های دینی و مذهبی استان اظهار کرد: عید نوروز یکی از اعیاد باستانی مردم ایران است و دید و بازدید و کمک به فقرا و مستمندان از آئین‌هایی است که مردم مسلمان در ایام عید مورد توجه قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نباید در ایام عید صفات نیک و پسندیده مانند صله رحم به فراموشی سپرده شود، افزود: دیدار اقوام و بستگان و کمک به فقرا و نیازمندان از جمله ویژگی‌هایی است که باید در جامعه ترویج یابد و مورد توجه قرار گیرد.

وی رسالت ارگان‌های فرهنگی را ترویج رسومات دیرینه و در خور شان اسلام دانست و گفت: ادارات فرهنگی باید زمینه فضای شادی و نشاط را فراهم آوردند و هر آنچه که از سوی غربی‌ها وارد رسومات ایرانیان می‌شود به مردم گوشزد و اطلاع‌رسانی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف یادآور شد: امسال مراسم اعتکاف از 11 فروردین ماه 97 آغاز و تا 13 فروردین ادامه دارد.

حجت‌الاسلام کرمی خواستار توجه اعضای ستاد شئون به تشویق مردم به ویژه جوانان به مراسم  معنوی اعتکاف شد و بیان کرد: سال گذشته مراسم اعتکاف در 18 مسجد استان برگزار شد.

وی اضافه کرد: در سال 96 سه هزار کردستانی معتکف شدند که بیشتر این تعداد معتکف را جوانان تشکیل می‌دادند.

برگزاری جشن عید نوروز در پارک 28 دی سنندج، اجرای مراسم فاخر فرهنگی همراه با موسیقی سنتی در ورزشگاه گولان و معرفی جاذبه‌های گردشگری به مهمانان نوروزی از جمله برنامه‌های ایام نوروز 97 بود که در این جلسه توسط اعضاء ارائه شد.

در پایان این جلسه اعضای ستاد شئون کردستان مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.
انتهای خبر/