اداره کل- یکصد و یکمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی کردستان به منظور برنامه ریزی برنامه های ایام محرم الحرام در سنندج برگزار شد.

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در یکصد و یکمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان کردستان که به مناسبت برنامه‌ریزی برنامه‌های ایام محرم‌الحرام در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: همه ما باید سیره اهل بیت را قدر بدانیم و از این گنجینه تمام نشدنی بهره ببریم.

وی با بیان اینکه با اعتقاد به قرآن و عترت می توانیم به سعادت اخروی برسیم و غفلت از آن نیز باعث سقوط می‌شود، افزود: لذا گاهی، عده‌ای از مسلمانان از عترت غافل و عده‌ای نیز از قرآن غافل می‌شوند که این کاملا اشتباه است و با اعتقاد به این دو می‌توانیم به سعادت برسیم چرا که زمینه‌ساز این دو، دوستی با اهل بیت(ع) است.

وی افزود: تقرب به خدا و رسیدن به سعادت در گرو دوستی با اهل بیت (ع) است لذا ماه محرم فرصت بسیار مهمی است که از این فرصت بهره برداری لازم را برای  ارتقاء فرهنگ اسلامی و خدمت به مردم به کار ببریم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: باید با تبیین فرهنگ حسینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی گام برداریم .

حجت‌الاسلام کرمی استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای اجرای مناسب برنامه‌های ایام محرم متناسب با شان این ایام را خواستار شد و گفت: ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به مردم بویژه به نسل جوان و نوجوان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام چهار همایش پرچمداران بصیرت در شهرستان‌های قروه، بیجار، سنندج و کامیاران برگزار خواهد شد و 508 مبلغ و مبلغه نیز به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام کرمی همچنین به سایر برنامه های دیگر در ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: گردهمایی هیئات مذهبی، مداحان و مبلغین، اعزام 508 نفر از مبلغین و مبلغات به نقاط مختلف استان با موضوع گسترش اخلاق، معنویت، امر به معرو و نهی از منکر از جمله ی این برنامه هاست.

وی استفاده از مبلغ و روحانی در هیئات مذهبی، تاکید بر حفظ حرمت دهه اول محرم و نظارت بر اماکن عمومی و تالارها و مکان‌های عزاداری و اجتناب از طرح احتمالی مسائل تفرقه‌انگیز توسط سخنرانان و مداحان و رعایت وحدت اسلامی براساس شاخص‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد.

کرمی بیان کرد: تجمیع عزاداری‌ها در روز عاشورا برای اقامه نماز ظهر عاشورا در مقابل حسینیه توسط هیئات مذهبی و تبلیغات اسلامی نیز باید مورد توجه اعضای ستاد شئون استان باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بر همکاری صدا و سیما و رسانه‌های استان در انعکاس برنامه‌های ایام محرم به ویژه برنامه‌های شاخص از جمله تاسوعا و عاشورا، معرفی مبلغین و مداحان اهل بیت(ع) تاکید کرد .

نور علی خزایی رئیس شورای هیئت های مذهبی استان کردستان از آمادگی 610  هیئت مذهبی استان برای اجرای برنامه‌های مختلف در ایام ماه محرم‌الحرام خبرداد.

این هیئت‌ها در تمام برنامه‌های ملی و مذهبی در طول سال فعالیت دارند و آماده حضور در تمام برنامه‌های ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا هستند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 65 هیئت در سنندج فعال است، افزود: برخی از هیئت‌های مذهبی شهرستان سنندج را هیئت‌های اهل تسنن تشکیل می‌دهند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کردستان ادامه داد: علاوه بر این هیئت‌ها، 591 مداح و نوحه‌خوان نیز در استان ساماندهی شده‌اند که در ایام ماه محرم در برنامه‌ها حضور دارند.

در ادامه این جلسه سایر اعضا پیشنهادات و برنامه‌های خود را برای برگزاری هرچه بهتر مراسم ایام محرم و برنامه‌های تاسوعا و عاشورا اعلام کردند.

انتهای خبر/