اداره کل-برگزاری یکصد و دومین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی کردستان با موضوع برنامه‌های ماه صفر در سنندج برگزار شد.به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در یکصد و دومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی کردستان که به منظور بررسی برنامه‌های ماه صفر برگزار شد، اظهار کرد: بعضی‌ها با تخریب دیگران به دنبال پست و سمت هستند ولی خدا ناظر همه کارهای ماست و باید مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

وی افزود: راهپیمایی اربعین یک حرکت عظیم بشری است و دارای مفاهیم زیادی دارد و کسانی می‌توانند آنرا درک کنند که در آن شرکت کرده باشند.

وی خاطر نشان کرد: اربعین حرکت یک امت به سمت عشق و نور است که از حالت سکون در می‌آیند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: در اربعین هیچ کس خود را مالک هیچ چیز نمی‌داند و هرکسی هر چه دارد در طبق اخلاص می‌گذارند و همه وابستگی‌ها قطع می‌شود.

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: گرچه راهها پرخطر است اما راهپیمایان در ابعاد بیست میلیونی که در دنیا بی‌سابقه است خطر را به جان می‌خرند.

وی اضافه کرد: مرز بین انسان‌ها در اربعین وجود ندار فقیر و غنی و مرد و زن همه همسو و هم جهت هستند و هیچ کسی بر دیگری برتری ندارد و این همان هدف اسلام است که در اربعین تجلی می‌بابد.

وی با اشاره به اینکه اربعین محلی برای رقابت بر سر ایثار است، بیان کرد: در همه جای دنیا آدمها التماس می کنند چیزی به دست بیاورند اما در اربعین دنبال آن هستند که چیزی بدهند و خدمتی ارائه دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: همه کسانیکه کمک می‌کنند برای خدمتگذاری به زائران اهل بیت و زائران اربعین پاداشی خاص دارند در نزد خداوند متعال و اگر همه ما به لحاظ اداری متعهد به انجام خدمت هستیم به لحاظ فردی نیز اگر در توان داریم، خدمت کنیم.

حجت‌الاسلام کرمی گفت: تبلیغات اسلامی مسوول کمیته فرهنگی و آموزشی است اما اعتباری اختصاص داده نشد و این بیانگر آن است که اهمیتی به مسائل فرهنگی داده نشد.

وی در پایان از اعضای ستاد شئون استان در اجرای مصوبات ایام محرم تقدیر کرد.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان نیز در این جلسه از ثبت‌نام پنج هزار زائر اربعین حسینی در استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: اربعین به عنوان یک حرکت عظیم بشری است که امسال از استان کردستان 5 هزار نفر برای شرکت در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 30 هزار نفر از طریق مرز‌های کردستان راهی اربعین حسینی شدند و در این راهپیمایی عظیم شرکت کردند.

وی در خصوص برنامه‌های ماه محرم بیان کرد: خوشبختانه امسال برنامه‌های محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا با شور و شعور بالا انجام شد و بدون آسیب این برنامه‌ها در استان رقم خورد.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان یادآور شد: امیدواریم با همکاری و همت همیشگی اعضای ستاد شئون استان شاهد برگزاری هر چه باشکوهتر برنامه‌های ماه صفرالمظفر به ویژه برگزاری دعای ازبعید، برگزاری مراسم اربعین حسینی و مراسم شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) باشیم.

خزاعی اضافه کرد: همچنین با همکاری اعضای ستاد شئون بیانیه‌ای در راستای محکومیت اظهارات استکبار جهانی در خصوص سپاه تدوین می‌شود.

وی در پایان از همکاری و تلاش همیشگی اعضای ستاد شئون استان در اجرای مصوبات و برگزاری جلسات منظم این ستاد تقدیر کرد.

معاون استانی نهاد رهبری در دانشگاه کردستان نیز در این جلسه گفت: 172 دانشجوی دانشگاه‌های کردستان برای مشارکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کردند.

حجت‌الاسلام ابوالحسین قائدی بهمنی اظهار کرد: در راستای برگزاری باشکوهتر مراسم اربعین حسینی 172 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های کردستان ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه مجوز خروج برخی از این دانشجویان به دلیل نگذراندن خدمت سربازی با یک ضامن انجام و صادر شد، افزود: جوانان ما علاقمند به حضور در این راهپیمایی هستند و شرکت دانشجویان در اربعین حسینی گواه بر این ادعاست.

وی همچنین به ارائه مطالبی از برنامه‌های دانشگاههای کردستان در ایام محرم پرداخت و اضافه کرد: در ایام محرم دانشگاه‌های کردستان، پیام نور و آزاد نیز برنامه‌های مختلفی در سطح دانشگاهها با حضور دانشجویان برگزار کردند.

مدیرگروه معارف صدا و سیمای استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی خاطرنشان کرد: صدا و سیما در راستای انعکاس این امر فعالیت خواهد کرد.

محمد ربیع درویشی افزود: لازم است به منظور اطلاع رسانی بهتر فضاسازی مناسب در محل موکبین اربعین حسینی استان انجام گیرد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز در این جلسه حفظ امنیت توسط نیروی انتظامی را امری مهم خواهند و گفت: همانظور که نیروهای نظامی و انتظامی استان در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های ایام محرم تلاش کردند لازم است در ایام صفر به ویژه در مراسم اربعین حسینی برای برقراری امنیت و نظم و انضباط همت گمارند.

حجت‌الاسلام علیرضا کاوه از تلاش صدا و سیما در انعکاس برنامه‌های مذهبی و برنامه‌های ویژه ایام اربعین تقدیر کرد و خواستار تقدیر اعضای ستاد شئون استان از رادیو اربعین شد.

حسین عبدالملکی نماینده آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به وجود 22 هیئت دانش‌آموزی در استان کردستان اضافه کرد:این هیئات در راستای ترویج و تقویت فعالیت‌های مذهبی در استان تلاش دارند.

وی بیان کرد: مجوز فعالیت این هیئات توسط اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان صادر شده و در تمامی ایام مذهبی و دینی سال برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کنند.

مهدی رستمی نماینده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز در این جلسه اضافه کرد: در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی سپاه اقدام به ثبت نام بسیجیان داوطلب برای حضور در اربعین حسینی کرده است و کلاس‌های توجیهی لازم برای این افراد برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: راهنمایی‌های لازم و آموزش‌های لازم به زائران بسیجی استان ارائه شده و جلسات داخلی با اداراتو شهرستان‌های استان نیز در این راستا برگزار شده است.

وی اضافه کرد: همچنین سپاه در راستای راه‌اندازی موکب اربعین در محل فرودگاه سنندج همکاری و فعالیت داشته و این موکب راه‌اندازی شده است.

نماینده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان همچنین به سایر اقدامات سپاه اشاره کرد و گفت: نصب بنر خیرمقدم برای زائران اربعین حسینی در ورودی شهرها از دیگر اقدامات سپاه بوده است.


انتهای پیام/