گفتمان دانشجویی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه آزاد اسلامی مریوان برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، آرام عباسی کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی مریوان با اعلام این خبر گفت: در راستای برگزاری طرحها وبرنامه های فرهنگی وبه منظور گرامیداشت هفته وحدت گفتمان دانشجویی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با حضور ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مریوان برگزار شد.

در این گفتمان حجت‌الاسلام شماعی از اساتید حوزه و دانشگاه طی سخنانی به آفرینش انسان از سوی خداوند تبارک و تعالی اشاره کرد و گفت: خداوند بهترین امت را از کسانی برگزیده است که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند. و مشیت خدا براین بوده است که آفریده خود را موجودی مرتبط بیافریند و وبا تمام اعضاء بدن خود می تواند ارتباط برقرار کند و ساماندهی این ارتباطات منجر به خدا پرستی می‌شود. و بسیاری در این ارتباطات دچار اشتباه می شوند. در قرآن ارتباط افراطی با خدا یا همان رهبانیت نهی شده است. انسان برای تعالی خود نیازمند به ارتباط خدا و استفاده از ظرفیت های الهی است.

 

حجت‌الاسلام شماعی در ادامه بیانات خود به مدیریت دین در زندگی انسان پرداخت و افزود:دین سامانه ای است برای مدیریت ارتباطات زندگی انسان است. و جوانان باید با فراگرفتن فرامین الهی و دستورات این دین مبین باید خود را بیش از گذشته مسلح کرده و با کمک و همیاری همدیگر و همچنین با حفظ وحدت از بروز اختلاف جلوگیری کنند.

 

وی گفت: یکی از مهم‌ترین و بارزترین وظایف انبیاء امر به معروف و نهی از منکر است و بر همین اساس نیز در قرآن کریم بارها بر این امر تاکید شده است.

 


حجت‌الاسلام شماعی با اشاره به خطرات استفاده از ماهواره به‌عنوان یک منکر افزود: یکی از مهمترین ابزار دشمن در عصر کنونی توسل به تهاجم فرهنگی است که در آن دشمنان با استفاده از برنامه‌های متنوع و ضد اخلاقی تمام آرمان های دین مبین اسلام را نشانه رفته‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: پخش برنامه‌های ضد‌اخلاقی و ضد‌دینی که هیچ همخوانی با فرموده‌های خداوند متعال نداشته و بر ضد ارزش‌ها و باورهای دینی ماست یکی از شیوه‌های معمول در جنگ امروز دشمنان علیه مسلمانان جهان به‌ویژه قشر جوان درون جامعه است.

 

وی نیاز جوانان به فراگیری علوم دینی را یکی از راه‌های مبارزه با تهاجم فرهنگی عنوان کرد و گفت: یکی از بارزترین خصوصیات پیامبر مکرم اسلام زنده کردن و احیای امر به معروف و نهی از منکر برای ملتی بود که در زمان وی خرافه پرستی می‌کر


*انتهای خبر*