گفتمان تهدیدها و فرصت های رسانه مجازی در دبیرستان شهید محمدزاده شهرستان سنندج برگزار شد.

 

 

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج اظهار داشت: گفتمان دینی دانش آموزی با عنوان "تهدیدها و فرصت های رسانه مجازی " در دبیرستان پسرانه شید محمدزاده شهرستان سنندج برگزار شد.

 

جناب آقای حیدری مدرس این گفتمان دانش آموزی اظهار داشت: شبکه‌ی اینترنت در کنار مزایای بسیار، معایبی نیز دارد که عدم آشنایی کامل با فضای مجازی می‌تواند آسیب‌هایی را برای خانواده‌ها به بار آورد.

 

وی شبکه های مجازی را هم دارای مزایایی همچون بدست آوردن اطلاعات تخصصی در زمینه های مختلف اعم از علمی،دینی وحتی پزشکی و دیدن فیلم های متنوع با سلایق مختلف خواند وهم دارای استفاده های نابجا همچون از استفاده از شبکه های غیر اخلاقی و ارتباط با جنس مخالف وفراهم کردن زمینه های بی بند وباری خواند که عدم مدیریت زمان واستفاده از آن تا پاسی از شب را به مضرات شبکه های مجازی اضافه کرد.

 

دانش آموزان در ادامه با اشاره به اینکه شبکه های تلویزیونی ایرانی نیازهای مخاطبان را به‌ویژه نسل جوان را برآورده نمی کند کانال های ماهواره ای را با تعدد کانال ومطابق با نیازهای جوانان خواندند و در ادامه استاد مربوطه تولید چند صد کانال به زبان فارسی را توسط دشمنان دین وانقلاب هجمه ای فرهنگی خواند واز دانش آموزان خواست تا با بصیرت کامل به عواقب آن بیندیشند که بالا رفتن روابط دختر وپسر،خیانت های جنسی وبه طبع آن افزایش آمار طلاق از پیامد های شبکه های ماهواره ای هست.

 

در پایان آقای حیدری شبکه های ماهواره ای وتلگرام را معضل بزرگ اجتماع خواند و از دانش آموزان خواست تا حد امکان از دیدن برنامه های ماهواره ای دوری کنند و دراستفاده ار تلگرام هم مدیریت زمان داشته باشند و از دوران تحصیل به‌عنوان بازه زمانی مهمی که آینده فرد را شکل می دهد به نحو احسن استفاده کنند.


*انتهای خبر*