کارشناس امورعمومی و پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره از برگزاری گفتمان با موضوع مصرف بهینه منابع زیر زمین – آب در مسجد جامع روستای باغچله از توابع شهرستان خبر داد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، علی اکبر علیخانی کارشناس امورعمومی وپشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره ۱ بهمن ماه ۹۵ از برگزاری گفتمان با موضوع مصرف بهینه منابع زیر زمین – آب در مسجد جامع روستای باغچله از توابع شهرستان خبر داد.

 

در این گفتمان ماموستا علی روحی امام جمعه و جماعت روستای باغچله ضمن اشاره به مصرف درست و صحیح آب که یکی از نعمت های الهی برای ما انسانها است گفت: بی شک، آب مهم ترین عامل در طهارت روحی و جسمی انسان هاست، به طوری که بدون وضو و غسل، طهارت روحی حاصل نشده و انسان نمی تواند پای در پیشگاه باری تعالی بنهد.

 

وی افزود: هم چنین بیش تر ناپاکی های جسمی به وسیله آب از بین می رود و بی آن مقدّمه، حضور در برابر خدا و انجام تکالیف و عبادات و رسیدن به تکامل میسّر نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: از سویی نیز در اثر نبود آب در طبیعت، آلودگی محیطی به آسانی پدید می آید و در پی آن، بیماری ها در شهرها و روستاها شیوع پیدا می‌کند و در نهایت، باز هم انسان از رشد و تکامل محروم خواهد شد. از این رو، شایسته است انسان آب را به اندازه نیاز به خدمت فراخواند.

 

امام جمعه روستای باغچله اضافه کرد: قرآن کریم سیره عملی رسول اکرم (ص) را الگوی نیکویی برای مسلمانان معرفی کرده و می فرماید: رسول خدا برای شما اسوه خوب و نیکویی است.

 


وی در پایان گفت: پیامبر اکرم (ص) با یک مدّ (کم تر از یک لیتر) آب وضو گرفته و با یک صاع (نزدیک به ۳ لیتر) غسل می کرد. ایشان مردم را نیز به استفاده از این مقدار آب سفارش کرده، می فرمود: اقوامی پس از من می آیند که این مقدار را اندک می شمارند. آنان برخلاف سنت و روش من هستند. هر کس بر سنت من پایدار بماند، در بهشت همراه من است. پس چه نیکوست که در استفاده از آب برای مسائل عبادی نیز، آن حضرت را سرمشق خود قراردهیم.


*انتهای خبر*