اداره کل-کلاس تفسیر قرآن کریم ویژه کارکنان تبلیغات اسلامی استان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام احد احمدی قمی از مفسران اعزامی قم در جمع کارکنان تبلیغات اسلامی کردستان ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان و تاکید بر بهره گیری از فرصتهای این ماه معنوی اظهار کرد: انسانها دارای دو بعد روحی و معنوی و بعد جسمی و مادی هستند که همه ما از سوی خدا بر روی زمین مامور شده ایم تا ماموریت خدا را به انجام بسانیم.

وی با اشاره به اینکه انسان گاهی اوقات انسان بعد معنوی خود را فراموش می‌کند، افزود: انسان با این غفلتها ماموریت خود را فراموش می‌کند و از یاد می برد که او همواره خلیفه خدا بر روی زمین است.

وی خاطرنشان کرد: زمین دارای ویژگیهایی است که وقتی انسان روی آن قرار گرفت آنقدر فریب می خورد که خود و ماموریت الهی را به فراموشی می سپارد و باید با رجوع به آیات قرآن کریم به اصل خود بازگردیم و بعد معنوی و روحی را از یاد نبریم.

این مفسر قران کریم با اشاره به سوره عصر یادآور شد: خداوند در این سوره قسم یاد کرده به عصر و برخی از مفسران عصر را زمان ظهور تفسیر کرده اند اما باید دانست که قرآن کریم دارای ظاهر و باطنی است و در باطن قرآن نیز باطنهایی نهفته است.

حجت‌الاسلام احمدی قمی اضافه کرد: انسانها تصور می‌کنند عصر و زمان به آنها بد میکند در حالیکه ساختن لحظات و اعصار خوب و بد به دست خود انسان است. وی بیان کرد: انسان اگر خود را مومن می داند باید مومن بودن خودش را نشان دهد چرا که در مسیر سختی هایی قرار می گیرد و انسان در سایه سختی ها به کمال می رسد.

در این کلاس مدیرکل، معاونین و کارکنان تبلیغات اسلامی کردستان حضور داشتند.