کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضور امام جمعه وروحانیون، مدیران ومربیان مداررس شهرستان وبرخی دیگر از فعالان اجتماعی این شهرستان در محل اداره تبلیغات اسلامی سرواباد برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، برزان ذبیحی کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی سروآباد با اعلام این خبر گفت: در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۹۵ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضور امام جمعه وروحانیون، مدیران ومربیان مدارس شهرستان وبرخی دیگر از فعالان اجتماعی در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی سرواباد برگزار شد.

 

 

در این مراسم آقای ادوایی از فعالان شهرستان در حوزه پیشگیری از اعتیاد طی سخنانی بیان کرد: یکی از معضلات مهم امروز جامعه بحث اعتیاد و افزایش مصرف مواد مخدر است و اعتیاد پدیده‌ای شوم و خانمان‌سوز است که هویت و فرهنگ هر جامعه‌ای را از بین می‌برد و سبب افزایش بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی از قبیل سرقت و جنایت می‌شود.

 

 

وی بر لزوم آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان از خطرات گرایش به مصرف مواد مخدر تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه در زمینه مصرف مواد مخدر دانش‌آموزان و دانشجویان هستند، برگزاری همایش‌ها و جلسات متنوع در این راستا به‌ویژه در سطح روستاها بسیاری ضروری است.

 

 

ادوایی تاکید کرد: برنامه ریزی هدفمند و جدی برای مدیریت هیجانات مثبت و غنی سازی اوقات فراغت نوجونان و جوانان در زمینه آموزشی مهارت های فنی وحرفه ای و تقویت مهارت های فردی و اجتماعی نوجوانان و جوانان سبب افزایش توانایی علمی و عملی روانی و اجتماعی آنان شده و عاملی موثر در اشتغال جوانان و پیشگیری از رفتارهای پرخطر نظیر اعتیاد خواهد بود.

*انتهای خبر*