دیواندره -کارشناس امورعمومی وپشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه اقشار تأثیرگذار با موضوع مدیریت فضای مجازی خبر داد.

به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، علی اکبر علیخانی کارشناس امور عمومی وپشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره ۱ اسفند ماه ۹۵ از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه اقشار تأثیرگذار با موضوع مدیریت فضای مجازی در سالن اجتماعات اداره خبر داد.

در این گفتمان صالح اصغری از اساتید دانشگاه های تهران گفت: فضای مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی هستند که با اینکه عمر خیلی زیادی ندارند، توانسته اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند. مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروه های اجتماعی متفاوت در فضای مجازی کنار هم آمده اند و از فاصله های بسیار دور در دنیای واقعی، از این طریق با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

وی گفت: امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته است. پست الکترونیک، پیام های کوتاه، چت روم ها، وب پایگاه ها و بازی ها، روش هایی برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده اند.


وی اضافه کرد: روزانه نزدیک به پانصد میلیون نفر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده می‌کنند و یکی از کاربردهای اصلی اینترنت، برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران است شاید عیب اصلی ارتباط های اینترنتی آن است که ارتباط در فضای مجازی، اساساً بر متن استوار است و بنابراین، از نشانه های بصری و شنیداری در تعامل های رو در رو بی بهره است.
وی در ادامه افزود: اعتیاد به اینترنت می تواند مشکلات جدی تحصیلی و خانوادگی برای مخاطبان به وجود آورد. اگر استفاده کنندگان از اینترنت نتوانند به مدت یک ماه دوری از اینترنت را تحمل کنند در معرض خطر اعتیاد به آن قرار دارند.

این استاد دانشگاههای تهران اضافه کرد: متأسفانه ما شاهد این پدیده در میان جوانان هستیم، به طوری که برخی از جوانان، شب ها را تا صبح با اینترنت می گذرانند و تمام صبح را خواب هستند و این مسأله آغازگر آسیب های متعدد دیگر نیز می‌شود. از جمله این آسیب ها می توان به آسیب های خانوادگی، ارتباطی، عاطفی، روانی، جسمی و اقتصادی اشاره کرد.
وی در ادامه از کسانی که در این حوزه ها فعالیت می‌کنند خواست تا خانواده ها را آگاه کنند و مشکلات این حوزه را برای آنها تشریح کنند تا جوانان و نوجوانان گرفتار مشکلات آن نشوند.*انتهای خبر*