دهگلان- کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده ویژه بانوان تحت پوشش بهزیستی شهرستان دهگلان در روستای قروچای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام بابک نظرخوانی صبح امروز در این کارگاه آموزشی اظهار کرد: مقام و جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده بسیار کلیدی و اساسی است و باید بانوان با مفاهیم علمی و آکادمیک که منطبق بر اصول و ارزش‌های اسلامی و مذهبی است، آشنا شوند تا بتوانند نقش پررنگ‌تری در تویت، تربیت و تحکیم اصلی‌ترین نهاد جهان ایفا کنند.

وی افزود: با توجه به تغییر سبک زندگی در جامعه امروزی می‌توان با افزایش مهارت‌های زندگی آسیب‌ها را شناسایی و کنترل کرد و بی‌شک این گونه آموزش‌ها باید در جامعه فراگیر شود.

وی بر لزوم پیشگیری از عمده آسیب‌های اجتماعی در جامعه تأکید کرد و یادآور شد: باید مسوولان در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشند و پیشگیری‌‎های لازم به عمل آید.

روحانی مستقر روستای قروچای و مدرس این کارگاه آموزشی با اشاره به یکی از اهداف مهم برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: سبک پایدار زندگی اسلامی اصول بنیادین تحکیم خانواده و شیوه‌های رسیدن به سعادت پایدار در زندگی را به شیوه‌ای نوین بیان کرده است و پیروی از این اصول تضمین خوشبختی و سعادت خانواده را در پی خواهد داشت که در این کارگاه آموزشی به طور کامل به آن پرداخته می‌شود.

حجت‌الاسلام نظرخوانی با اشاره به یکی از اهداف مهم برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: سبک پایدار زندگی اسلامی اصول بنیادین تحکیم خانواده و شیوه‌های رسیدن به سعادت پایدار در زندگی را به شیوه‌ای نوین بیان کرده است و پیروی از این اصول تضمین خوشبختی و سعادت خانواده را در پی خواهد داشت که در این کارگاه آموزشی به طور کامل به آن پرداخته می‌شود.

وی همچنین به نقش نماز در حفظ حریم خانواده و تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: بهترین راه و روش برای رسیدن به کمال، نماز است؛ والدین به عنوان اعضای تاثیر گذار خانواده می‌توانند نقش مهمی در تشویق فرزندان به نماز داشته باشند؛ زیرا نماز موجب ایجاد وحدت و انسجام در بین اعضای یک خانواده می‌شود و زمینه‌ساز شکل‌گیری یک خانواده موفق است.

وی بر لزوم پیشگیری از عمده آسیب‌های اجتماعی در جامعه تأکید کرد و افزود: باید مسوولان در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشند و پیشگیری‌‎های لازم به عمل آید.

گفتنی است، این کارگاه آموزشی یک روزه با همکاری اداره بهزیستی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دهگلان در روستای قروچای برگزار شد.


انتهای پیام/