کارگاه آموزشی دوره تبیین طرح امامت ویژه روحانیون مستقر در شهرهای قروه و بیجار به همت ادارات تبلیغات اسلامی این شهرستان‌ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، این کارگاه آموزشی با حضور حجت‌الاسلام غلامی جانشین قرارگاه تحول اجتماعی برنامه‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام غلامی از اساتید حوزه و دانشگاه در این دوره‌های آموزشی،  با اشاره به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است مردم و بالاخص جوانان هستند و همه وظیفه دارند که برای نهادینه کردن و تبیین آن تلاش و به سهم خود ایفای نقش کنند.

وی افزود: اجرای منویات مقام معظم رهبری و عمل به این بیانیه بسیار مهم است و در این راستا سهم روحانیون که سابقه درخشانی در این انقلاب دارند حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام غلامی امید آفرینی را از دیگر رویکردهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب دانست و عنوان کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند که امید آفرینی در جامعه ترزیق و تقویت شود.

استاد حوزه و دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم خود سازی تاکید کرد و گفت:خود سازی یکی از ضروریات‌های مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود و امام خمینی(ره) با خودسازی و مکتب‌سازی توانستند بر جنگ حق علیه باطل پیروز شوند.

وی خدمت و تبلیغ در استان کردستان را مجاهدتی بزرگ دانست و بیان داشت: خدمت، ایستادگی، تبلیغ در کردستان و اینکه بتوانیم محبت اهل بیت را در اهل سنت افزایش دهیم اجر و پاداش مضاعفی دارد.

حجت‌الاسلام غلامی همچنین بر ایجاد فضای مناسب در جامعه برای ظهور امام عصر(عج) تاکید کرد و گفت: روحانیون وظیفه دارند فضای جامعه را به گونه‌ای مهیا کنند که بستر لازم برای ظهور امام عصر(عج) فراهم شود.

وی در پایان تاکید کرد: ما به‌عنوان روحانی و مبلغ وظیفه داریم تا جایگاه خود را در جامعه اسلامی پیدا کنیم و بر اساس آن زمینه را برای ظهور انقلاب امام عصر(عج) مهیا نماییم و در این مسیر به وظیفه خود عمل کنیم.

 در این کارگاه آموزشی یک روزه که روزهای ششم و هفتم آذرماه جاری در شهرهای قروه و بیجار برگزار شد، روحانیون مستقر شهرستان‌های قروه و بیجار ضمن حضور در دوره مذکور با مبانی طرح امامت روحانیون مستقر آشنا شدند.

گفتنی است، در این دوره آموزشی، روحانیون مستقری که دارای ویژگی ممتاز علمی هستند به عنوان امام محله معرفی شده و فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/