مسوول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان از برگزاری ویژه برنامه وفات حضرت خدیجه الکبری (س) در شهرهای کردستان خبر داد.


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، سعیده لشکری اظهار کرد: ویژه برنامه وفات حضرت خدیجه الکبری(س) با عنوان جایگاه نخستین بانوی مسلمان با حضور بانوان هیئات مذهبی در ۱۰ شهر استان کردستان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری این مراسم شناساندن بیشتر جایگاه حضرت خدیجه به‌عنوان نخستین بانوی مسلمان و پشتیبان حضرت محمد(ص) در اشاعه دین مبین اسلام است.
وی عنوان کرد: این بانوی بزرگوار علاوه براینکه ثروت خود را در راه اسلام صرف کردند همیشه به‌عنوان یک پشتیبان معنوی در کنار رسول خدا بودند و در واقع در یک معامله دوسویه با خدای خویش درقبال صرف سرمایه مادی خود در دنیا موفق به کسب سرمایه معنوی عظیم در آخرت شدند.
مسوول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: مراسم یاد شده در شهرستان سنندج روز شنبه همزمان با سالروز وفات این بانوی بزرگوار در مهدیه این شهرستان با پیش بینی حضور دو هزار بانوی هیئتی برگزار خواهد شد.

لشکری عنوان کرد: سخنران این مراسم معنوی حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه است که مراسم یاد شده با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت علیهم السلام انجام می گیرد.
وی محتوای سخنرانی این مراسم را سبک زندگی حضرت خدیجه(س) به‌عنوان یک بانوی موفق عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه و هجوم آسیب های اجتماعی باید الگوهای برتر جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم به‌ویژه زوجین شناسانده شود.
انتهای خبر/