اداره کل - همایش ملی بانوی فضیلت در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در همایش ملی بانوی فضیلت که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان و نماینده ولی فقیه استان در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: قرآن شعر و تخیل نیست بلکه مفاهیم حقیقی است و در بینش قرآنی تحلیل ویژه‌ای از جامعه اسلامی وجود دارد.

وی حضرت رسول را پدر جامعه اسلامی برشمرد و افزود: جامعه اسلامی دارای هویتی واقعی است که توسط پیامبر ایجاد می‌شود و مشکل جامعه بشر دوری از این هویت که همان خضوع در برابر فرمان خدا بوده، است اما باید دانست که برترین عالم خلقت همان امت اسلامی است که پیامبر آن را تولید می‌کند.

وی یادآور شد: حضرت خدیجه به عنوان یار نخستین پیامبر نمونه ایثارگری است که در تشکیل جامعه اسلامی نقش دارد و بانویی است که فضیلت والایی داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اضافه کرد: حضرت خدیجه(س) دارای توان اقتصادی بالایی بود و تشکیلات اسلام را یاری می‌داد.

آیت‌الله اراکی با اشاره به ازدواج حضرت خدیجه و پیامبر بیان کرد: در همه منابع تاریخ اسلام ذکر شده که حضرت خدیجه از پیامبر خواستگاری کردند و جلسه خواستگاری این بانوی بزرگوار از بزرگترین و ویژه‌ترین جلسات جهان اسلام است.

وی اضافه کرد: بیش از بیست سال بعد از فوت حضرت خدیجه زمانیکه نامی از حضرت خدیجه برده شد اشک از چشمان پیامبر جاری شد و این بیانگر جایگاه این بانوی بزرگ نزد رسول خدا است.

وی اضافه کرد:حضرت خدیجه ریشه درخت پاکی در جامعه شده که در تاسیس جایگاه اسلامی و این جریان تاریخ‌ساز جامعه بشری نقش داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه قرآن کریم هویت سرسپردگی دارد که کلید حل مشکلات جامعه بشری به شمار می‌رود، اضافه کرد: در جامعه متمرد از نافرمانی از فرمان این فرمانروا تضاد و فقر، جهل و جنگ و عقب ماندگی به دنبال دارد چرا که این هویت هویت برکت‌زا است.

آیت‌الله اراکی خاطر نشان کرد: راز استفای خانوادگی وجود زن در کنار مرد است و هرجا زن برگزیده شد خانواده برگزیده ایجاد می‌شود و اگر خانواده‌ای تشکیل شود که مبنایش تقوا است قطعا خانواده مناسبی تشکیل و فرزندان خوبی به وجود می‌آید.

وی افزود: نقش حضرت خدیجه در بنیان خانواده مستحکم بسیار حائز اهمیت است و جامعه‌ای که خانواده سالم داشته باشد جامعه سالمی خواهد بود.

وی فساد در جامعه غربی را نهادینه دانست و اضافه کرد: جنایات جنسی زیادی در کلیسا انجام می‌گیرد و از مهمترین اساس این مهم نبود بنیان خانواده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب بیان کرد: هرجا پرچمی برای دفاع از حقوق انسان و عدالتخواهی برافراشته شد به دلیل آن است که فرزندان حضرت زهرا(س) در آنجا حضور دارند.

آیت‌الله اراکی گفت: خانواده‌ای که از رسول خدا و حضرت خدیجه تشکیل شد برترین خانواده جهان است و باید به تحلیل و بررسی این خانواده پرداخت چرا که خانواده‌ای که اسلامی و دینی باشد زن و مرد فدای هم خواهند شد ونشاط را به زندگی همدیگر هدیه می‌کند.

وی گفت: آسایش زن و مرد در لذت بردن هرکدام از آنها از زندگی است و به این شکل ایثار و فرهنگ مولد انسانی رقم خواهد خورد.

وی خانه سالمندان را متضاد با فرهنگ فاطمی بیان کرد و گفت: خانه سالمندان در فرهنگ فاطمی هیچ معنایی ندارد و فرهنگ ما باید فرهنگ فداکاری باشد و فرزند باید به والدین خدمت کنند و انسانیت الهی باید در زن خانواده تجلی یابد تا ایثار متقابل را به وجود آورد.
انتهای خبر/