سنندج- همایش مردمی طلایه‌داران فاطمی به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان در مهدیه سنندج برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام علیرضا اکبر پناهی مقدم کارشناس مسایل دینی و استاد حوزه و دانشگاه سه‌شنبه شب در همایش مردمی طلایه‌داران فاطمی که به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: ملت ما توانست راه قرآن، پیامبر و اهل بیت را طی کند و در طول چهل سال علیرغم همه صدمات پرچم انقلاب را پرفروغ نگه دارد.

 

وی با بیان اینکه نسل امروز باید بداند که اسرار پیروزی انقلاب چه بوده است، افزود: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که دشمنان اسلام به این کشور مسلط بودند و کسی تصور نمی‌کرد که مردم و یک مرجع تقلید با دست خالی و بدون ابزارهای متداول دنیا از جمله توپ، تانک، حزب و سایر تشکیلات بتواند، موفق شود.

 

وی عنوان کرد: یادمان نرود که داعیه‌داران حزب تظاهرات مردم را مسخره می‌کردند اما خداوند متعال به خواسته‌های امام راحل پاسخ داد و ملت ما موفق شدند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی بر چهار مولفه استوار است، یادآور شد: چهار نکته اسرار پیروزی و ماندگاری انقلاب است که شامل مردمی بودن انقلاب، رهبری الهی، وابسته نبودن انقلاب به حزب و شبکه خاص و مددالهی و مقاومت دینی است که منجر به ماندگاری انقلاب اسلامی شد.

 

حجت‌الاسلام پناهی مقدم عنوان کرد: مقاومت دینی و ایستادگی پای دین یک دستورالعمل قرآنی است و شرط نصرت الهی همین ایستادگی مردم است.

 

وی افزود: هفت هزار شهید در کشور و ۲۳ هزار شهید در دوران مقدس بیانگر مقاومت مردم در برابر دشمن بود و بر اساس مقاومت و ایستادگی مرم است که امروز قویترین طرح‌های دنیا علیه ایران نیمه کاره می‌ماند.

 

وی اضافه کرد: مقاومت مردم در ماندگاری انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه موجب نابودی داعش شد، امروز در چهل سالگی انقلاب با مخالفانی از جمله آمریکا روبروست و دشمن بدنبال دلسرد کردن مردم است.

 

کارشناس مسائل دینی کشوری اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب پرچمدار مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است و همه ما چه شیعه و چه سنی باید با وحدت و انسجام در برابر دشمنان اسلام بایستیم و مقاومت کنیم.

 

حجت‌الاسلام پناهی مقدم گفت: قرآن کریم قصه انبیای الهی را نقل می‌کند تا ایستادگی و مقاومت آنها را به مردم معرفی کند و مردم به درک بهتر مقاومت و ایستادگی برسند از این‌رو می‌توان گفت که قرآن کریم نسخه نجات‌بخش همه جهان است.
انتهای پیام/