همایش گرامیداشت هفته وحدت با عنوان محمد نگین خاتم عشق در سنندج برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده در همایش محمد نگین خاتم عشق که با حضور مسوولان استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: گرچه در هفته وحدت قرار داریم اما همه ایام سال باید وحدت و انسجام بین مسلمانان حفظ شود و تنها تفاوت هفته وحدت با سایر ایام سال این است که می‌خواهیم در این هفته انسجام و اتحاد مسلمانان شیعه و سنی را به رخ تمام عالم بکشیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید باید پیامبر را به عنوان الگو و اسوه بپذیریم، افزود: عملکرد و رفتار ما باید براساس سیره و روش پیامبر اکرم(ص) باشد.

وی خاطرنشان کرد: برادران مسلمان باید در سراسر جهان دغدغه و تعصب دینی و انقلابی داشته باشند چرا که پیامبر اکرم(ص) نیز نسبت به دین اسلام تعصب فکری داشتند.


معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: باید قدر نعماتی که پروردگار متعال به ما ارزانی داشته را بدانیم داشتن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نظام و حاکمیت، رهبری نظام در سایه خون شهدا همگی نعماتی است که نصیب ما شده است و باید قدردان آن باشیم.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده یادآور شد: امنیتی که در کشور حاکم است از نعماتی است که باید قدر آن را دانست چرا که امنیت نعمتی بزرگ و ارزشمند برای هر شخصی به شمار می‌رود.

وی وجود داعش و نحله‌های انحرافی را عواملی برای کمرنگ نشان دادن اسلام دانست و گفت: باید با وحدت و همدلی مسلمانان در برابر این فرقه‌ها ایستاد و اجازه ندهیم که علیه نظام اسلامی توطئه‌چینی کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید فقط در لسان منادی وحدت باشیم، یادآور شد: در عمل و سیره و سبک زندگی باید از نبی مکرم اسلام الگو گرفت و ایشان را همواره سرمشق زندگی خود قرار دهیم و از فرامین خداوند و دستورات پیامبر تبعیت کنیم.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی در پایان ایستادگی در برابر همه جریان‌های اختلاف‌انگیز را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: دشمن هیچگاه با چنین روحیه و وحدتی که مسلمانان دارند نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

ماموستا سید احسن حسینی امام جمعه موقت سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: تولد پیامبر حیات دوباره به بشریت داد و شرک و ظلم، قتل و غارت را برچید و ارزش و احترام را به مسلمانان به‌ویژه زنان و دختران بخشید.


وی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی عالم را روشنایی بخشیدند، افزود: خداوند متعال پیامبر را شخصیتی رئوف و مهربان معرفی کرده که از زمان نبوت اخوت، برادری، وحدت، عطوفت، رحم و عاطفه را ایجاد کرده است.

وی خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم دشمنی را برچید و پیامبر بعنوان گنج مخفی خداوند متعال روشنایی و دوستی را به بشریت و عالم هدیه داد.

امام جمعه موقت سنندج خاطر نشان کرد: پیامبر گرامی از خداوند متعال خواسته که تا موقع مرگ انسان‌ها اگر توبه کردند پروردگار توبه آنها را بپذیرد.

ماموستا حسینی یادآور شد: وظیفه ما در قبال پیامبر به عنوان رهبر مسلمانان آن است که سیره و سنت این پیامبر بزرگ خداوند را در پیش بگیریم چرا که ایشان از میلاد تا وفاتشان همواره به فکر امت خود بودند و در قیامت نیز امت خود را شفاعت خواهند کرد.

وی همچنین به پیروزی انقلاب اسلامی به همت مسلمانان پرداخت و گفت: وحدت مسلمانان و برادران شیعه و سنی و اطاعت از امام راحل منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و این پیروزی بیانگر اهمیت وحدت در جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: اروپا، شرق و غرب و شوروی سابق می‌خواستند به ایران اسلامی ضربه بزنند اما تکیه مردم به قرآن کریم و دین اسلام و توکل به خداوند متعال، همچنین وحدت، همت، ایثار و حکمت حکیمانه مقام معظم رهبری منجر به سربلندی ایران اسلامی در برابر دشمنان شد.

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: تا زمانیکه سپاه و بسیجیان جان برکف انقلاب اسلامی در کنار هم باشند این انقلاب بدون شک پیروز خواهد بود و امیدواریم که وحدت و همدلی همچنان بین مردم ما حاکم باشد.

عشرت عباسی عضو جمعیت بانوان فرهیخته کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: عقلانیت و بعد عقلی بزرگترین نعمتی است که خداوند به بندگان خود داده است و ما انسانها باید با تحقیق و از روی فکر و عقل به دین‌شناسی بپردازیم.

 


وی با بیان اینکه اختلاف نظرهایی در خصوص مذهب و فقه وجود دارد که طبیعی است، بیان کرد: باید این اختلاف نظرها در راستای بالندگی و رشد دینی، عقلی و فکری ما باشد نه به اختلاف و تفرقه منجر شود.

وی یادآور شد: بانوان ما یکی از ارکان هر کشوری به شمار می‌روند و پیامبر اکرم نیز برای بانوان جایگاه ارزنده‌ای قائل بودند به گونه‌ای که فرمودند بستر پرورش نسل آینده از دامن و بطن مادران است.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته و دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی این جمعیت اضافه کرد: اگر مادران ما بخواهند فرزندانی صالح به جامعه تحویل دهند باید ابتدا به اصلاح خود بپردازند تا بتوانند کودکانی صالح به دنیا آورند و به جامعه تقدیم کنند.

عباسی اضافه کرد: از دیدگاه رسول خدا همه ما تنه درختی هستیم که مسلمانان شیعه و سنی شاخه‌های آن در خت هستند و باید همگی برای حفظ این تنه و پایداری آن بکوشند.

وی پاسداری از زحمات پیامبر مکرم اسلام را نیازمند پساداری دین مبین اسلام دانست و گفت: اگر بخواهیم دین اسلام را حفظ کنیم باید در دین‌شناسی کوشا باشیم.

وی بیان کرد: بی‌شک هیچکدام از علمای اهل تسنن فقه جعفری را رد نکرده‌اند و هیچ کدام از علمای تشیع نیز این کار را انجام نداده‌اند پس شیعه و سنی همواره در کنار هم برابر و برادرند و باید اتحاد و همدلی بین خود را حفظ کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت برگزاری این مراسم را گام ارزشمندی برای تقویت وحدت و انسجام دانست و از حضور همه مردم و مسوولان استان در این مراسم معنوی تقدیر کرد.

در ادامه مراسم چند برنامه فرهنگی و هنری و اجرای برنامه ورزی زورخانه‌ای توسط جوانان سنندجی اجرا شد.

*انتهای خبر*