سروآباد- به همت تبلیغات اسلامی وبا همکاری نهادهای فرهنگی سروآباد همایش بزرگ طلیعه نوردر محل مسجد جامع شهر اورامان برگزار شد.به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، به همت تبلیغات اسلامی وبا همکاری نهادهای فرهنگی سروآباد همایش بزرگ طلیعه نور با حضور آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان،حجت‌الاسلام کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان، منصور مرادی نماینده سروآباد ومریوان در مجلس شورای اسلامی، مفاخری فرماندار سروآباد، حنانه خلفی نابغه خردسال قرآنی کشور و جمعی دیگر از روحانیون ومسئولین استانی وشهرستانی در محل مسجد جامع شهر اورامان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ماموستا علی مقدمی امام جمعه اورامان با اشاره به فعالیتهای وسیع قرآنی در منطقه سرواباد و وجود استعدادهای ناب قرآنی ابراز داشت: هرجایی که مردمان آن به قرآن وبیشتر توجه کنند میزان آسیب های اجتماعی در آن محل کاهش می یابد وخوشبختانه مردمان این دیار از دیرباز در دامن قرآن کریم پرورش یافته وفعالیتهای وسیعی در زمینه قرآنی انجام داده اند.

حجت‌الاسلام کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز ضمن تبریک هفته معلم و مناسبتهای ماه شعبان طی سخنانی در باره فرهنگ اورامان بیان کرد: مردمان اورامان، مردمانی با فرهنگ واصیلی هستند که نام وآوازه آنها در سراسر ایران شنیده میشود.

وی در ادامه افزود: قرآن برترین و بهترین هدیه الهی به بندگان ودر برگیرنده عالی ترین معارف الهی در زمینه شناخت خداوند متعال وصفات الهی، اسرار توحید، ویژگیهای سفیران و پیامبران الهی،سنتهای حاکم بر جامعه های بشری، شناخت انسان و فرجام کار او، اخبار غیبی مربوط به گذشتگان و آیندگان است. 

حجت‌الاسلام کرمی ابراز داشت: قرآن حاوی معیارهای جاودانه برای شناخت حق از باطل و سره از ناسره است و با شناخت این ویژگیها و خصوصیات است که درک عظمت و رفعت ذاتی قرآن کریم و برتری آن بر دیگر انوار الهی روشن می‌شود.
در ادامه آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم با اظهار تشکر از برگزار کنندگان این مراسم ابراز داشت: بدون شک تلاش در راه قرآن ونشر معرف قرآنی ثواب بسیار زیادی دارد وامیدواریم خداوندبه کسانی که در این راه خدمت میکنند موفقیت روزافزون عطا نماید.

وی در ادامه به بحث وتحلیل در مورد جهان اسلام وگرفتاریهایی که هم اکنون دامنگیر این کشورها شده است اشاره کرد وبیان کرد: تمام نقشه ها وتوطئه ها در زیر نظر آمریکا ورژیم صهیونیستی غاصب طرح وبرنامه ریزی میشوند ومتاسفانه برخی از کشورهای خاور میانه با ساده لوحی وافراط گرایی از آن نقشه ها تبعیت کرده اند که باعث به خون کشیده شدن هزاران مسلمان در سوریه، یمن وعراق شده اند.
آیت الله حسینی شاهرودی ادامه داد: خوشبختانه در منطقه خاور میانه ایران کانون امنیت است ودردوران عمر با برکت انقلاب اسلامی هیچ حکومت مستکبری نتوانسته مردم را از آرمانهای بلند انقلاب اسلامی دور کند ومردم ودولت با تمام توان در راه پیشرفت وابادانی کشور در تلاش هستند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات هم بیان کرد: انتخابات مهمترین نشانه مردم سالاری دینی در کشور است وهمگان وظیفه دارند د ر این عرصه حضور یافته و رای دهند.
آقای مصطفی خلفی پدر حنانه نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان محفل، به روش تربیت قرآنی فرزندان پرداخت و والدین بچه ها را به فراگیری قرآن کریم و حفظ قرآن کریم فراخواند.

در پایان خانم حنانه خلفی نابغه خردسال قرانی کشور به چگونگی روشهای حفظ قرآن کریم پرداخت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بعد از آن به سوال و جواب قرآنی حضار پاسخ داد.

 


انتهای خبر/