نودوچهارمین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی کردستان در سنندج برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛  حجت‌الاسلام مختار کرمی  در نود و چهارمین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی و مذهبی استان اظهار کرد: محور محبت و دوستی خداوند متعال است اما به سفارش خود پیامبر اکرم و تاکید خداوند متعال باید نسبت به پیامبر اکرم نیز اظهار محبت داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مراسم وبرنامه‌های ویژه ماه مولود و هفته وحدت را اقدامی ارزنده از سوی مردم این استان در راستای اظهار محبت به پیامبر است.

وی افزود: اظهار محبت به پیامبر موجب قرب‌ الهی می‌شود و در ماه ربیع‌الاول صدها مجلس و جلسه وعظ و خطابه و دعوت مردم به خوبی‌ها و ارزش‌ها و عمل کردن به سنت‌ها اتفاق می‌افتد که ارزنده است.

 


مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: آثار معنوی برگزاری این جلسات در ماه ربیع‌الاول در جامعه جاری و ساری است اما اگر در جامعه‌ای گرفتار مشکلات اخلاقی و اجتماعی شویم به دلیل دوری از سنت گرانقدر و گرانسنگ پیامبر(ص) است.

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: باید از فرصت ماه ربیع‌الاول استفاده برد و در ذکر فضایل و سنت پیامبر که مورد نیاز جامعه ما است صحبت شود.

 

رییس شورای هییات مذهبی کردستان نیز در این جلسه به برنامه‌های هفته وحدت در استان پرداخت و گفت: فصاسازی محیطی در ادارات و سطح شهر و فضاسازی محیطی از جمله برنامه‌هایی است که انجام می‌دهیم.

نورعلی خزایی بیان کرد: فعالیت کانون‌های فرهنگی تبلیعی استان و اجرای برنامه توسط این کانون‌ها در بقاع متبرکه، اعزام مبلغ و مبلغه به برنامه‌های هفته وحدت در استان، برگزاری جشن‌های مولودی‌خوانی، برگزاری محافل قرآنی و برپایی نمایشگاه اثار منادیان وحدت از جمله برنامه‌های هفته وحدت است.

وی همچنین به برگزاری نشست‌های علمی، گردهمایی خانواده‌های کارکنان ادارات، برپایی همایش شمس قریشی و برگزاری جشن خاتم در دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که در استان برگزاری می‌شود
گفتنی است در این جلسه که با حضور نمایندگان ادارات فرهنگی استان برگزار شد؛ برنامه‌های هفته وحدت و ماه ربیع‌الاول مورد بحث و بررسی اعضای جلسه قرار گرفت.


*انتهای خبر*