سنندج- نشست هم اندیشی اساتید و پیشکسوتان قرآنی در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛ حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در نشست هم‌اندیشی اساتید و پیشکسوتان قرآنی استان کردستان که در سالن کوثر تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: جهت‌دهی برنامه‌های قرآنی به سمت حاشیه شهر و مناطق محروم امری لازم است و مربیان و اساتید قرآنی و موسسات باید به این مهم توجه کنند و تنها به پوشش جاهای برخوردار اکتفا نکنند.

 

وی افزود: استان کردستان ظرفیت و پتانسیل خوبی در انجام فعالیت‌های قرآنی دارند و باید در راستای ترویج فرهنگ قرآن کریم در این استان گام برداشت.

 

وی خاطرنشان کرد: وقتی به مردم قرآن کریم را آموزش دهیم و مردم را با کلام الهی مانوس کنیم در واقع شاهد کاهش مشکلات اخلاقی و خانوادگی و معضلات جامعه خواهیم بود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: قرآن کریم بین مسلمانان غریب مانده و این عاملی برای ایجاد آسیب‌های اجتماعی است.

 

حجت‌الاسلام کرمی همچنین از مسجد به عنوان محور ارزش‌هاو خوبی‌ها یاد کرد و گفت: باید زمینه جذب و گرایش مردم به مساجد فراهم شود و آموزش قرآن کریم نیز افزایش یابد

 

وی اضافه کرد: باید این فرهنگ در جامعه جا بیفتد و دوره‌های آموزشی ادارات در حوزه قرآن کریم نیز از طریق موسسات قرآنی برگزار و شرکت‌کنندگان دوره گواهینامه پایان دوره دریافت نمایند.

 

وی بیان کرد: همه افرادی که در حوزه قرآنی فعالیت دارند باید بدانند که این توفیق نصیب انسان‌های صالح و شایسته می‌شود که با قرآن مانوس و همنوا شوند و باید قدر این فرصت را دانست.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با تاکید بر حفظ کرامت و شخصیت اساتید قرآن کریم در استان گفت: برای نشر معارف اسلامی تلاش، ایثار و ازخودگذشتگی لازم است و باید اساتید قرآنی کاری کنند که تعالیم قرآنی در کسب و کار مردم و تربیت فرزندان و سایر موارد دیده شود.

 

در این نشست که باحضور رئیس اتحادیه موسسات قرآنی و رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اساتید و پیشکسوتان قرآنی کردستان نظرات، پیشهادات و انتظارات خود را در حوزه فعالیت‌های قرآنی اعلام کردند.انتهای خبر/