بانوان فرهیخته-نشست نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی در بلبان آباد به همت تبلیغات اسلامی دهگلان برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام اصغر شایسته دستجردی بعد از ظهر امروز در نشست نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن جلسات بخشداری بلبان‌آباد به همت اداره تبلیغات اسلامی دهگلان برگزار شد، با اشاره به نقش پررنگ زنان در پیرویزی و تداوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: سال 57 این زنان بود که با مشغله‌های زیاد در سرما و گرما با حجاب و بچه در بغل پای کار آمدند و با عث شدند تا انقلاب پیروز شود.

وی افزود: کسی نمی‌تواند نقش ارزنده بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی را منکر شود چرا که زنان در زمان جنگ شوهران و فرزندانشان را برای حضور در جبهه‌ها حمایت کردند و این نقش کلیدی زنان موجب شد امام راحل بیان کنند انقلاب ما مدیون زنان است.

وی ضمن اشاره به وضعیت اشتغال زنان اضافه کرد: باید به وضعیت زنان چه مالی و چه معنوی بیشتر بپردازیم  چرا که اگر شخصیت و مطالبات و کاستی‌های زنان را در زمینه‌های مختلف تامین کنیم، زنان می‌توانند نقش بهتری را ایفا کنند.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: باید روش‌هایمان نوین شود و تعریف جدیدی از زن داشته باشیم چون مطالبات جامعه نو شده است و ماباید روش قدیمی و کلیشه‌ای را کنار بگزاریم چرا که دردی را دوا نمی‌کند.

حجت‌الاسلام شایسته اعلام کرد: ما باید با نگاه نو به بحث خانواده بپردازیم و دیدمان را نسبت به کارکردهای زنان عوض کنیم.

وی با اشاره با آسیب‌های اجتماعی در خانواده گفت: متاسفانه بعد از چهل سال انقلاب که داریم چهل سالگی آن را جشن می‌گیریم  آسیب‌های خانواده مثل طلاق که در خود سنندج آماری کمتری داشت اکنون متاسفانه آمار آن بالا رفته و این نشان می‌دهد علیرغم انجام کارهای زیاد در طول این چهل ساله اما در حوزه خانواده کار محتوایی انجام نشده است.

وی گفت: باید بحث ‌های آموزش‌های کلیشه‌ای را کنار بگذاریم و با نگاه نو به موضوع بپردازیم ویک کار بنیادی و محتوایی انجام بدهیم تا اینکه آمار طلاق و اعتیاد پایین بیاید و آمار اشتغال را بالا ببریم.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین با اشاره به دو اصل مهم بنیادی مقبولیت مرد و محبوبیت زن در حوزه خانواده گفت: تا زمانی که که این مقبولیت حفظ شود خانواده از هم نمی‌پاشد و کانون خانواده حفظ خواهد بود ولی اگر مردی مقبولیت خودش را در خانواده از دست بدهد زیر پایش خالی می‌شود و کانون خانواده از هم می‌پاشد و آرامش این خانواده از بین می‌رود.

حجت‌الاسلام شایسته اعلام کرد: نباید اجازه داد کانون آرامش خانواده از هم بپاشد زیرا این کانون برای زن مایه محبوبیت است ما می‌بینیم که زندگی غربی اکنون در بحث خانواده به بن بست رسیده است و بحران شخصیتی در آن غوغا می‌کند و نباید کاری بکنیم که کانون خانواده از هم بپاشد.

وی ضمن توصیه به خانواده‌ها به تقوی و ارتباط با خداوند گفت: اگر از آموزه‌های دینی دور بشویم آرامش را در زندگی و خانواده از دست خواهیم داد و کانون آرامش خانواده مختل می‌شود و در نهاین منجر به افسردگی فرزندان خواهد شد.

وی بیان کرد: ما در حوزه خانواده از یک مسئله مهم مثل آموزش مسائل جنسی غافلیم که متاسفانه بیشتر اختلافات بین خانواده‌ها ناشی از این مسئله است چون آموزش درستی داده نشده و بیشتر طلاق‌ها ناشی از مسائل جنسی است، بی‌شک در این حوزه‌ها کارهای زیاد می‌توان انجام بدهیم.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: متاسفانه فرهنگ غربی سنت‌های ما را تغیر داده و ما را از آموزه‌های دینی دور کرده است که می‌توان این مهم را از کمرنگ شدن اقامه نماز در خانواده‌ها و افزایش آسیب‌های اجتماعی دیدو نباید فراموش کرد که بهترین راه پیشگیری از آسیب‌ها در خانواده نشان‌دادن راه آرامش است چرا که تنها با ارتباط با خداوند متعال است که آرامش افراد حفظ خواهد شد.انتهای پیام/