نشست توجیهی و هم اندیشی یک روزه کارشناسان قرآنی  با محوریت ابلاغ و تشریح برنامه و طرح های قرآنی در سنندج برگزار شد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در نشست توجیهی و هم اندیشی کارشناسان قرآنی ادارات تابعه کردستان اظهار کرد: خدمت به قرآن کریم توفیق بزرگی است که شامل حال کارشناسان قرآنی است و باید کاشناسان قرآن با مطالعه و پژوهش بتوانند برای ارتقای جایگاه قرآن کریم و ترویج فرهنگ قرانی در جامعه بکوشند.

 

وی بیان کرد: نباید منتظر ارسال ابلاغیه بود بلکه با ایده و فکر و اندیشه نسبت به اجرای فعالیتهای قرآنی در شهرستانها باید اقدام شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تعهد به مسئولیتی که کارکنان تبلیغات اسلامی به‌ویژه کارشناسان قرآنی دارند مهم است و باید براساس مسئولیت و رسالتی که بر عهده کارشناسان قرآنی است وظایف را آنچنان که شایسته استان است انجام دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان کمک به برجسته کردن قرآن کریم را ضروری خواند و گفت: باید قرآن کریم برای مردم مهم جلوه داده شود و ارزش و جایگاه این کتاب الهی را در جامعه تقویت کرد که قطعا حرکت موثری برای کاهش آسیب های اجتماعی خواهد بود.

 

در این جلسه ناصر علیپور رئیس اداره برنامه ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان نیز توجه کارشناسان قرآنی به مکتبات و برگزاری دوره آموزشی در شهرستانها را مورد تاکید قرار داد و گفت: با اشارفیتی که کارشناسان قرآنی با شهرستانها دارند باید براساس استعدادهای قرآنی شهرستانها فعالیتهای قرآنی انجام گیرد.

 

گویلی کارشناس امور قرآنی دارالقرآن کریم استان کردستان نیز به آموزش نحوه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت در سایت تلاوت و آموزش دستورالعمل موسسات قرآنی در استان پرداخت.
*انتهای خبر*