مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان

برگزاری میلیون‌ها همایش و گفتمان‌ دینی از خدمات چهل ساله تبلیغات اسلامی در دوران انقلاب است

 

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: برگزاری میلیون‌ها کارگاه،‌ گفتمان و همایش دینی و فرهنگی گوشه کوچکی از خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: با ظهور انقلاب اسلامی ایران، بارقه‌ی امید در وجود ملتی که سال‌های متمادی اسیر و گرفتار جهل و نادانی و خودخواهی حاکمان خود بود، ایجاد شد و مردم برای آزادی و عزت خود به پاخواستند و خود را برای همیشه از یوغ ستم نجات دادند.

 

وی با اشاره به اینکه در گذشته مردم به ظاهر زندگی عادی خود را داشتند و از یک آزادی اجتماعی نسبی برخوردار بودند، افزود: در واقع آنچه مردم با ایمان ایران را آزار می‌داد خودباختگی و رنگ باختن ایمان و دین بود که ملت را به سراشیبی سقوط و انحطاط می‌برد.

 

وی با اشاره به مهمترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ملت ایران بیان کرد: این نظام عزت و استقلالی که در دنیا بی‌نظیر است را برای مردم به ارمغان آورد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: گرچه خدمات نظام به مردم در همه ابعاد بی‌نظیر است اما آنچه که مردم را در کنار نظام نگه داشته است، شرافت و بزرگی است که براساس حکومت قرآن شکل گرفته و اکنون به عنوان مستقل‌ترین کشور دنیا به الگوی همه آزادیخواهان تبدیل شده‌اند.

 

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: همین که استقلال و آزادگی ملتی به ثبات رسید مردم آن ملت می‌توانند به همه چیز برسند و به فضل الهی این اتفاق مبارک خواهد افتاد.

 

وی افزود: مهمترین انگیزه‌ای که ملت ما را برای انقلاب مجاب کرد رسیدن به سعادت و کمال در سایه دین مبین اسلام و سنت گرانقدر پیامبر و ائمه طاهرین بود و به حمد خدای متعال در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی ما در حوزه دین و فرهنگِ ایمانی پیشرفتی خیره کننده داشتیم.

 

وی بیان کرد: در نظام الهی ما هزاران جوان و انسان مومن زیر سایه اسلام عزیز تربیت شده‌اند که در همه عرصه‌ها افتخار آفریدند و قطعا چنان تحول عظیمی اتفاق افتاده است که ما به لحاظ تربیت نیروی اسلامی می‌توانیم سالها جمهوری اسلامی را به پیش ببریم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی خلا یک نهاد انقلابی که بتواند در حوزه دینی و فرهنگی تحول ایجاد کند و برنامه دینی مردم را برعهده بگیرد احساس می‌شد، اعلام کرد: امام راحل عظیم‌الشان با تیز‌هوشی فرمان تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را صادر کردند که این نهاد از همان زمان تاکنون که ۴۰ سال از آن گذشته است خدمات بسیار زیادی را به مردم دیندار ارائه داده است.

 

حجت‌الاسلام کرمی تصریح کرد: بارها توسط امام راحل و مقام معظم رهبری از خدمات فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی به نیکی یاد شده است که نشان دهنده توفیق این نهاد در عرصه فرهنگ و دین است.

 

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در همه حوزه‌های فرهنگی حرف برای گفتن دارد، خاطر نشان کرد: کارکنان این سازمان جزو کم توقع‌ترین کارکنان نظام و در عین حال پرکارترین آنها هستند که اکنون با افتخار می‌توانند از فعالیت خود دفاع کنند.

 

وی اعزام ۴۰ ساله روحانیون برای تبلیغ دین خدا در مناطق محروم و کم برخوردار را از افتخارات این نهاد برشمرد و گفت: خدمات بی‌نظیر در حوزه قرآنی، از جمله آموزش هزاران جوان قرآن دوست، تربیت هزاران قاری و حافظ قرآن، چاپ و توزیع میلیون‌ها جلد کتاب قرآن کریم، برگزاری میلیون‌ها کارگاه،‌گفتمان و همایش دینی و فرهنگی گوشه کوچکی از خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پاسخ به این سوال مبنی بر برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد: با توجه به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی عضو ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی‌ است از چند ماه پیش جلسات متعددی را در این خصوص برگزار کردیم که با همفکری همکاران و تشکل‌های وابسته ۲۸۴ برنامه و همایش در استان طراحی شد که در استان برگزار می‌شوند.

 

حجت‌الاسلام کرمی افزود: تعدادی از این برنامه‌ها از جمله سلسه همایش‌های طلایه‌داران فاطمی مثل همایش تشکل‌ها و هیات مذهبی و مداحان اهل بیت، نشست تخصصی وعاظ استان و همایش عمومی تبیین دستاوردهای نظام و دهها همایش دیگر در همین رابطه در استان برگزار شده است.

 

وی با بیان اینکه آنچه که به بقا و ماندگاری نظام اسلامی منجر شده است چند عامل کلیدیست که مردم ما به خوبی آنها را به نمایش گذاشته‌اند، افزود: مهمتری عامل رهبری‌های حکیمانه امام و معظم‌له است که این ملت را به سمت فتح قله‌های افتخار و سعادت هدایت کرده‌اند.وی اظهار کرد: همگان به خوبی می‌دانند که در دنیا انقلاب‌های زیادی رخ داده است ولی به دلیل نداشتن رهبری حکیم و مقتدر به بیراهه و شکست رسیده‌اند اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی رهبری مردم مهمترین رکن پیروزی بوده است که رهبران ما با بصیرت و روشن ضمیری، مردم را برای ساخت تمدن اسلامی هدایت کرده‌اند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان گفت: درکنار رهبری عالی این نظام همراهی و تبعیت مردم ایماندار و فهیم و پشتیبانی‌های به موقع و ماندن در صحنه و مقاومت و ایستادگی آنها راه دشوار و پر خطر رسیدن به قله را هموار کرد که می‌توان گفت این مردم نجیب و قدر شناس جزء بهترین مردمان دوران خود هستند که هرگز از راه پرامید و الهی خود برنگشتند و با قدرت و ایمان به خدا در حال حرکت هستند.انتهای پیام/