اداره کل- مراسم گرامیداشت سوم خرداد در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در مراسم گرامیداشت سوم خرداد که با عنوان فتح خرمشهر روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است، اظهار کرد: تبلیغات اسلامی یک نهاد فرهنگی است و باید با تبیین ارزش‌های دینی و اسلامی به ویژه نام و یاد و خاطر شهدا برای مخاطبین نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه نباید در قبال رزمندگان دچار ناشکری و بی‌سپاسی شد، افزود: رزمندگان ما همواره به قرآن، پیامبر و اسلام اعتقاد داشتند و از وطن، ناموس و آب و خاک خود دفاع کردند.

وی یادآور شد: لحظه لحظه ما مدیون خون پاک شهدا است بنابراین باید فرهنگ شهادت‌طلبی را در جامعه نهادینه کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه زحمات زیادی برای تبیین سیره شهدا و معرفی شهدا کشیده شده است باید جوانان را نیز با این مهم آشنا کرد.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: معتقدیم مناسبت‌ها فرصتی برای انتقال خوبی‌ها و ارزش‌ها به نسل جوان و نسل‌های بعدی است و نباید از این مهم غافل بود.

وی در پایان اضافه کرد: کتاب‌های زیادی در زمینه تلاش و ایثار شهدا نوشته شده و باید هر آنچه که در خصوص شهدا نگاشته شده و وجود دارد به جوانان معرفی شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان گفت: فتح خرمشهر مغز گنجینه دفاع مقدس به شمار می‌رود و وسعت این شهر تنها به خوزستان برنمی‌گردد بلکه متعلق و افتخار همه ایرانیان است.

سردار مراد حسنی اظهار کرد: امروزه فتح خرمشهر برکسی پوشیده نیست و حضرت امام خمینی(ره) نیز براین روز بزرگ تاکید فراوان داشته‌اند و فرموده‌اند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز خرمشهر تنها متعلق به خوزستان نیست، افزود: خرمشهر متعلق به همه زنان و مردان ایرانی و افتخار ارزشمندی برای آنان به شمار می‌رود چرا که در جنگ جهانی اول و دوم بی‌نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: مردم خرمشهر با دستان خالی مقاومت کردند و در مقابل دشمنان ایستادند 578 روز خرمشهر در اشغال بود اما رزمندگان ما در برابر دشمن ایستادند و به پیروزی رسیدند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یادآور شد: یکی از عومل موفقیت در سیدن به این پیروزی اتحاد و همدلی بود و با مدیریتی که همراه با تقوا، تدین و اخلاق بود این پیروزی به ثمر نشست.

سردار حسنی بیان کرد: یکی از مشکلات جامعه ما مدیریت است که در قلب‌ها جا باز نکرده است و باید در مدیریت روح ولایتمداری، ایثار، مقاومتف خودباوری و تبعیت از امام و رهبری نمود یابد.

وی خواستار ترویج روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و مقاومت شد و گفت: باید این روحیه در جامعه ترویج یابد تا مانع بی‌مسئولیتی، بی‌قیدو بی‌بندوباری، بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه شود.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از داشتن روحیه شهادت‌طلبی و ایثار مردم ایران در هرساند، بیان کرد: همچنین دشمت از فلسفه شهادت، تقوا و تدین رزمندگانی که با تکلیف مقام معظم رهبری جان خود را فدا می‌کنند ‌‌می‌ترسد و باید دانست که فرمول اصلی پیروزی ما همان تقوا و تدین است که در وجود همه مردم به ویژه رزمندگان و ایثارگران ما وجود داشته است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اضافه کرد: امروز در دنیا ایران صاحبنظر است و تا ایران نخواهد امنیت و ثبات در منطقه وجود نخواهد داشت و همه امروزه دست به دامان ایران و ایرانی هستند تا عزت، دین مردم و ارزش‌های اسلامی آنها در کنار امنیتشان حفظ شود.

سردار حسنی راهیان نور را فرصت‌های مغتنی برای معرفی کردستان در سطح کشور بیان کرد و گفت: امروز شیعه و سنی به فرمان رهبری لبیک می‌گویند و این بیانگر اقتدار و امنیت کشور ماست.

وی اضافه کرد: استان کردستان با وجود داشتن برادران شیعه و سنی می‌تواند یک الگوی جهانی باشد و باید از این فرصت و ظرفیت بهترین استفاده را برد.

وی همچنین از حضور 42 میلیونی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر قدردانی کرد و گفت: این حضور مردمی پاسخ کوبنده‌ای به توطئه دشمنان و کسانی بود که به دنبال ایجاد نا امنی در ایران بودند.

گفتنی است، این مراسم به همت پایگاه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان و با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در سالن کوثر مجتمع نور سنندج برگزار شد.


انتهای خبر/