مراسم بزرگداشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد جامع سنندج با حضور مسوولان، روحانیون، عموم مردم و مدیرکل و کارکنان تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ گفت: آین الله هاشمی رفسنجانی، مجاهد نستوه، شخصیت بزرگواری که عمر خود را وقف خدمت به مردم و جامعه کرد و برای حاکمیت اسلام تمام تلاش خود را نمود و در دوران های مختلف آنچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت.

وی گفت: نقشی که علما و روحانیون دارند ابلاغ رسالات الهی به مردم جامعه است که ایشان آن را به منصه ی ظهور رساندند و همواره انقلاب اسلامی که در دنیا بی نظیر است را مدیون رهبری های امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و پایداری های یارنشان همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که در برهه ها ی مختلف نقش های متعددی داشته و همواره در مسائل فکری و نسبت به گروه هایی که نگاه جهادی داشته عمل می کردند.

ماموستا سید محسن حسینی نماینده روحانیون اهل سنت کردستان در ادامه این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی حق بزرگی برگردن انقلاب اسلامی دارند.

وی در خصوص شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: ایشان یکی از ارکان مهم نظام و مبارزین اصلی کشور در ادوار قبل و بعد از انقلاب اسلامی بوده است.


وی با بیان این که هاشمی رفسنجانی همواره از ارکان تاثیرگذار جمهوری اسلامی بوده است، تصریح کرد: این بزرگ مرد، دوره حیات پربار خویش را صرف مجاهدت در راه اعتلای دین و اسلام ناب محمدی کرد.*انتهای خبر*