اداره کل-جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر، معاونت مردم به دولت و مردم در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این جلسه که در سالن کوثر مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: در اصل هشتم قانون اساسی آمده است که در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی بیان کرد: اهمیت توجه مردم به دولت در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر به گونه ای است که نباید مورد غفلت و تعافل و بی توجهی قرار گیرد و این دستورالعمل از همان سیره حکومت علمی گرفته شده که امیرالمومنین به کرات و به عیان امت را تشویق و توصیه به نظارت در امور حاکمان می کردند.

وی با اشاره به اینکه تحقق توجه مردم به دولت در راستای ترویج معروفات برای دولتمردان ممکن است سنگین و پرهزینه باشد، افزود: اما در گذر زمان بی تردید خیر و آثار اصلاحی را نصیب همگان خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تمام خدماتی که همواره دولتها و حاکمیت به مردم داشتند نارسایی ها و کم کاریها و کم فروشی‌ها هم کم نبوده است چرا که تا بحث امر به معروف پیش می آید از ناحیه دولت انگشت اشاره به سمت ملت می رود و اغلب مباحثی مانند پوشش، پارک دوبله، سیگار نکشیدن و غیره مطرح می شود در حالیکه تبعین به حکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دوطرفه بوده و مردم و دولت باید مطیع قانون باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: گاهی منکری که کارکنان دولت انجام می دهند هزار برابر مخرب تر از رفتار منکری است که مردم عادی مرتکب می شوند چرا که زیان منکر فردی و شخصی متوجه دایره محدودی بوده ولی منکر به مسئول به جامعه آسیب می‌زند.

حجت‌الاسلام کرمی سرگردانی ارباب رجوع در پشت درهای بسته به دلیل جلسات کم و بی اثر مدیران، اتلاف بی رویه مصرف آب و برق و گاز و غیره را از منکراتی عنوان کرد که مسئولان باید برای جلوگیری از آن بکوشند.

وی اضافه کرد: کاستی‌های موجود در جامعه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مرتبط با دولت کنونی و یا فرد خاصی نیست بلکه همه باید خود را مسئول بدانند و برای ترویج این وظیفه مهم بکوشند.

در این جلسه سایر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اعلام کردند.

انتهای خبر/