سنندج- شورای امر به معروف و نهی از منکر در تبلیغات اسلامی کردستان با حضور مدیرکل و کارکنان این اداره برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دهقان از اساتید حوزه و دانشگاه در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به اندازه ای است که برای رعایت آن باید از هر ظرفیت و فرصتی استفاده کرد و در راستای ترویج آن گام برداشت.

حجت‌الاسلام مختار کرمی بیان کرد: لازم است برای ترویج این مهم در جامعه نشست ها و جلسات گسترده ای برگزار و تمامی اقشار مختلف جامعه با این فریضه الهی آشنا شوند.

حجت‌الاسلام محمد ابراهیم دهقان از اساتید حوزه و دانشگاه نیز در این نشست اظهار کرد: چهار مولفه در شرافت انسان نقش دارد که انسانها باید به این چهار مهم توجه کنند.

وی افزود: خداشناسی و اطاعت از فرامین الهی یکی از مولفه های حفظ شرافت انسان است که همه ما باید بدانیم خدا ناظر اعمال ماست و باید دستورات پروردگار متعال را رعایت و اجرا کنیم.

وی شناخت دشمن درونی از جمله نفس عماره و دشمن بیرونی همچون شیطان و دوست خراب و استکبار جهانی را مولفه ای دیگر برای کسب شرافت انسانی دانست و گفت: انسانها باید دشمنان خود را بشناسند تا در مسیر نادرست قرار نگیرند.

این استاد حوزه و دانشگاه شناخت افراد از موقعیت خود برای اصلاح وضع موجود را نیز ضروری خواند و گفت: روح انسانها نیازمند بازنگری است و برای دستیابی به این مهم باید انسانها خود و موقعی و جایگاه خود را بشناسند.

حجت‌الاسلام دهقان در پایان اضافه کرد: بهترین توشه انسان تقوا است و خالص بودن، ناب بودن و کمال داشتن و شرافت داشتن منجر به رستگاری انسان خواهد شد که همواره این ویژگیها باید مورد توجه انسانها قرار گیرد.

 

انتهای خبر/