دوره آموزشی سواد رسانه ای و مسوولیت اجتماعی ویژه کارکنان تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.
به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، این کارگاه آموزشی به همت واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد. در این کارگاه آموزشی دکتر سمیعی از اساتید دانشگاه در سخنانی به ارائه مطالبی در خصوص فضای مجازی پرداخت و گفت: با ورود فضای مجازی شایعات در کشور بیشتر شده و این مهم به دلیل حجم اطلاع‌رسانی بیشتر است.


وی با اشاره به اینکه مردم امروزه به راحتی هر چیزی را گوش نمیدهند و نمی پذیرند، یادآور شد: فضای مجازی درصد سواد رسانه ای مردم را ارتقا داده و مردم دسترسی راحت تری به اطلاعات دارند.

وی به دستاوردهای فضای مجازی پرداخت و گفت: فضای مجازی افزایش سواد عمومی، بصیرت و آگاهی را در پی داشته و منجر به افزایش مطالعه مردم در فضای مجازی شده است.

وی از سواد رسانه ای به‌عنوان یک نیاز عمومی یاد کرد و گفت: این یک مسوولیت اجتماعی برای همه آحاد جامعه است و امروزه اگر کسی سواد رسانه ای نداشته باشد و الفبای رسانه را نداند در واقع خواندن و نوشتن بلد نخواهد بود.

در این دوره آموزشی اعضای شرکت کننده نیز سوالاتی در خصوص آسیب های فضای مجازی و اهمیت آن مطرح کردند و استاد این کارگاه نیز به سوالات پاسخ داد.

*انتهای خبر*