اداره کل- جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این اداره کل برگزار شد.

 

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این جلسه بیان کرد: توجه به آسیب های اجتماعی یکی از اولویت های تبلیغات اسلامی است و برای پیشگیری از این مهم برنامه ریزی کارشناسی شده لازم است.

آرمان داوودی دبیرکارگروه آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه به اهمیت پرداختن به این حوزه اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش و رفع آسیب های اجتماعی باید در جامعه حساس سازی لازم انجام گیرد و آحاد مردم نیز در میدان عمل یاریگر برنامه های سازمان باشند.

وی افزود: زمانی می توان در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی موفق شد که به صورت یک جریاندرآمده و عموم مردم و اقشار تاثیرپذیر جامعه در بدنه این جریان حضور داشته باشند و از سوی مردم این امر پیگیری و مداومت یابد.

وی اضافه کرد: در این راستا توجه به میزان دینداری مردم مسلمان کردستان و پایبندی به ارزش های والای معنوی و دینی و نقش و کارکردهای آموزه های دینی در هدایت و کنترل رفتارهای انسانی و همچنین کارکرد مبلغان و روحانیون دینی به مثابه مروجان نظام سلامت اجتماعی و اخلاقی در پرتو الگوهای زندگی اجتماعی اسلامی، در کاهش وقوع آسیب های اجتماعی از جهات مختلف قابل توجه و دارای اهمیت بسیار است.

وی خاطرنشان کرد: به این دلیل سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان درصدد است کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مختلفی را برگزار کند.

در این خصوص برای دستیابی به این مهم جلسه یاد شده برگزار و مصوباتی به تصویب اعضای جلسه رسید.

برگزاری کارگاههای یک روزه مقابله با آسیب های اجتماعی ویژه روحانیون، مبلغین، مبلغات و روحانیون طرح هجرت و مستقر استان باموضوع مفاسد اخلاقی و کارگاه های آموزشی ویژه خانواده ها با موضوعات طلاق و اعتیاد از مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است، در این جلسه معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی، معاون اداری مالی اداره کل، کارشناس حقوقی اداره کل و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان نیز حضور داشتند.

انتهای خبر/