مریوان- دومین جلسه شورای مدیران تبلیغات اسلامی کردستان در شهرستان مریوان برگزار شد.

 


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه شورای مدیران تبلیغات اسلامی کردستان که در شهرستان مریوان برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که وظیفه ما به‌عنوان فعالان فرهنگی در سازمان تبلیغات اسلامی محسوب می‌شود، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و هدایت برنامه‌های دینی است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یک نهادی است که از دل انقلاب اسلامی بیرون آمده است و تا‌کنون خدمات شایان توجهی در حوزه‌های مختلف قرآنی و دینی و فرهنگی به کشور کرده و خوشبختانه در استان کردستان هم نقش بسیار خوبی در بحث فرهنگ دینی ایفاکرده است.

وی افزود: در استان کردستان سعی بر آن شده است که برنامه‌ها را بر اساس فرهنگ و آداب و رسوم استان اجراء نماییم و خوشبختانه درسال گذشته در این استان نزدیک به 900 میلیون تومان هزینه برنامه‌های فرهنگی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و دینی را از اولویت‌های کاری سازمان خواند و افزود: ما در استان کردستان به‌ویژه در شهرستان‌های مریوان و سروآباد ظرفیت و پتانسیل خوبی برای فعالیت‌های قرآنی داریم.

حجت‌الاسلام کرمی از چاپ و انتشار پنج هزار جلد قرآن کریم برای استفاده در ماه مبارک رمضان خبر داد و تصریح کرد: برگزاری صدها کلاس قرآن، برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت معلم قرآن و برگزاری همایش‌های قر‌آنی در سطح شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان است.

وی همچنین وجود 226 خانه قرآن شهری، 27 موسسه قرآنی 110 خانه قرآنی روستایی، برگزاری 48 پایگاه فعالیت‌های تابستانی، برگزاری چهار هزار گفتمان دینی در سطح مدارس استان، حمایت ا ز نشریات حوزه دین، حمایت از تشکل‌های دینی و مردمی و بانوان فرهیخته، تلاش در راستای استقرار 50 نفر از روحانیون اهل سنت در مناطق روستایی به‌عنوان روحانی مستقر، برگزاری دهها دوره و کارگاه‌های آموزشی ویژه اقشار تاثیر گذار وغیره را از برنامه‌های تبلیغات اسلامی استان خواند.

وی با اشاره توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب مبنی بر عدم وحدت دینی گفت: ما در سازمان تبلیغات اسلامی اسلامی استان کردستان هیچ برنامه و هیچ دستوری برای تغییر اعتقادات اهل سنت نداریم بلکه برعکس ما برای ترویج و گسترش آموزه‌های دینی و اعتقادی اهل سنت به‌ویژه فقه امام شافعی هم برنامه داریم و هم حمایت خواهیم کرد و بر وحدت و برادری و همبستگی تاکید می‌کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مسئولان فرهنگی کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: ما در سال گذشته برنامه‌های خوبی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار کردیم ومهمترین نکته سفر ریاست مکرم سازمان تبلیغات اسلامی حاج آقا خاموشی به استان کردستان در ابتدای سال‌جاری بررسی آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بود و ما هم به تبعیت از ایشان به همه مدیران شهرستان‌ها توصیه و تاکید کردیم که برنامه‌های فرهنگی سال 96 را در مناطق حاشیه‌ای و مناطق روستایی و مورد تهدید برگزار نمایند
.

حجت‌الاسلام کرمی از نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواست از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی و از بودجه و اعتبارات سازمان در مجلس حمایت کنند چون اعتبارات واقعا اندک است و ما با این اعتبارات اندک نمی توانیم به جنگ فرهنگی دشمن برویم.

وی افزود: تنها تکیه‌گاه ما کمک خداوند متعال و ایمان و اعتقادات راسخ مردم و همراهی آنان با نظام است و مردم نیاز به کار فرهنگی دارند و ما هم وظیفه داریم در راستای اعتلای اسلام، پشت سر رهبری معظم انقلاب اسلامی حرکت کنیم و در این راه نیازمند حمایت همه جانبه نمایندگان مجلس هستیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: روحانیون نقش موثری در پیشرفت همه جانبه مسائل فرهنگی کردستان دارند.

منصور مرادی گفت: آنچه امروز به‌عنوان مهمترین مسئله در این استان وجود دارد و مورد تاکید مقام معظم رهبری است موضوع فرهنگی است.

وی افزود: شاید استان کردستان از جهت مسائل اقتصادی و عمرانی و زیر ساخت‌ها محروم باشد اما همانگونه که رهبری فرمودند استان کردستان یک استان فرهنگی است و واقعا از لحاظ فرهنگی استان کردستان غنی است و مهد علم و فرهنگ و اصالت است.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها این انتخابات را مهم خواند و خواستار فراهم کردن زمینه مشارکت هرچه بیشتر آحاد مردم در پای صندوق‌های رای شد.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روحانیون در سطح استان کردستان به‌ویژه شهرستان مریوان نقش به سزایی در پیشرفت همه جانبه به‌ویژه در بحث مسائل فرهنگی و تلاش در راستای برقرار امنیت اجتماعی دارند و جا دارد برای این قشر مهم تا جایی که می توانیم کار کنیم
. 
مرادی با اشاره  به برنامه‌های فرهنگی در دست اجرای سازمان تبلیغات اسلامی، آمادگی خود را برای حمایت و پشتیبانی از برنامه‌های سازمان و بودجه سازمان اعلام کرد.

وی وحدت و برادری بین برادران شیعه و سنی در مریوان را بیش از هر جایی دیگر بهتر و خوب خواند و تصریح کرد: مردم مریوان بدنبال برقراری امنیت و آسایش هستند و به کسی اجازه نمی دهند با هر بهانه‌ای این امنیت و آرامش را خدشه‌دار نماید.

وی اضافه کرد: مردم این را در هشت سال جنگ تحمیلی نشان دادند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن در این منطقه بدست دشمن بیافتد.

در ادامه جلسه روسای ادارات تابعه تبلیغات اسلامی کردستان به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


انتهای خبر/