جلسه شورای مدیران با حضور بازرسان سازمان تبلیغات اسلامی در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، در این جلسه که در سالن کوثر تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: بازرسی و ایجاد فضای سالم در ادارات از ضروریات سیستمهای اداری است و در طول تاریخ همه حکومتهایی که تشکیل شده همواره نگران سوء استفاده کارگزاران بوده اند و لذا  همه سیستمهای اداری طول تاریخ به فکر بودند تا دستگاهی نظارتی و بازرسی ایجاد شود.

 

وی بیان کرد: اساسا انسان از نظارت استقبال نمی کند و انسانها دوست ندارند نظارت و کنترل بر کار آنها وجود داشته باشد اما یکی از علت هایی که سلامت اداری را به خطر می اندازد عدم نظارت سیستم قوی و صحیح است که اگر وجود داشته باشد سلامت اداری بهتر و فساد اداری کمتر خواهد بود.

 


وی یادآور شد: افشاگری در سیستم نظارتی امری ممنوع است و نباید وارد احوالات شخصی و حریم شخصی دیگران شویم و یا عیب دیگران را پخش کنیم.

 

وی یادآور شد: اگر حفظ حیثیت و کرامت همکاران در تبلیغات اسلامی بسیار مهم است و باید همه مدیران و روسای ادارات نیز به این مهم توجه کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه از ضروریات مدیریت کارآمد وجود نظام نظارتی و بازرسی است، بیان کرد: بازرسی چشم بینا، گوش هوشیار است و با مقابله با فساد و آنچه که سلامت اداره را به خطر می اندازد باید تلاش کرد.

 

حجت‌الاسلام کرمی یادآور شد: نظارتها باید کارشناسی شده باشند چرا که برخی از گزارشها به قصد اصلاح نیست بلکه تخریب است و باید از افراد صالح و راستگو که قصد انجام کار خیر دارند بازرسی صورت گیرد.

 

وی نظارت را عامل تحرک و پویایی و سازندگی و همچنین ممانعت از خطا و لغزش و اشتباه برشمرد و گفت: سازمان جزو نهادهای بسیار مهم است و نیروهای متدین، پرتلاش و دلسوزی در این سازمان فعالیت می‌کنند که جای تقدیر از همه آنها دارد.

 

در ادامه این جلسه مدیران و روسای ادارات شهرستانهای استان به ارائه پیشنهادات و گزارشی از وضعیت فعالیتهای اداری خود پرداختند.

 

بازرسان نیز در پایان از فعالیت مجموعه تبلیغات اسلامی کردستان تقدیر و تشکر کردند و اعلام داشتند در صورت وجود هرگونه پیشنهاد و انتقادی، کارکنان و مجموعه تبلیغات اسلامی کردستان می توانند با ورود به سایت سازمان تبلیغات اسلامی و ورود به بخش بازرسی شکایات و پیشنهادات خود را اعلام کنند.*انتهای خبر*