جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور مدیرکل و معاون و کارشناسان فرهنگی در تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، در این جلسه که در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بر کسی پوشیده نیست و جزو واجباتی است که در روایات، سیره اهل بیت، سیره بزرگان و قرآن کریم همواره مورد تاکید بوده است.
وی با اشاره به اینکه بزرگان ما همواره در حال امر به معروف و نهی از منکر بوده اند، بیان داشت: همه ما مسلمانیم و وظیفه داریم خوبیها و ارزشها را به مردم معرفی کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: سازمان به واسطه وظیفه ذاتی اش باید این رسالت را انجام دهد و بدیها را برای مردم شناسایی و موانعی برای آنها ایجاد کند که مردم طرف منکرات نروند.
حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: انسانهای صالح و شایسته همواره کوشابوده اند و اگر موفقیتی داشتند به خاطر اهمیت دادن به امر به معروف و نهی از منکر بوده است و باید دانست که تمامی فرائض دینی به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است.وی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز واجب است اما در جامعه ما توجه زیادی به آن نمی شود و باید در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر تلاش جدی صورت بگیرد.
وی نبود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را موجب قطع برکات الهی و عدم اجابت دعای خیر مردم دانست و گفت: ما حق نداریم به‌عنوان یک نهاد تبلیغی و اسلامی جلساتمان بدون خروجی و به صورت نمایشی باشد بلکه باید بتوانیم برنامه های اثرگذاری را در این زمینه اجرا کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: برای اجرای امر به معروف باید ابتدا از خودمان و خانواده هایمان شروع کنیم بعد جامعه را نیز در این زمینه آگاه سازیم.
حجت‌الاسلام کرمی همچنین هدف از تشکیل این جلسه را تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر برای سالم ماندن محیط اداره و سپس مفید واقع شدن در این زمینه برای جامعه عنوان کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم از آمران به معروف در جامعه باشیم.

حجت الاسلام علی رستمی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه برگزاری کلاسهای اخلاق که روزهای پنج شنبه در تبلیغات اسلامی کردستان برای پرسنل برگزار می شود را حرکت ارزنده ای در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: این برنامه باید به عنوان الگویی برای سایر ادارات معرفی شود.
وی بیان کرد: برگزاری گفتمانهای دینی در حوزه امر به معروف، برگزاری جلسات آموزشی برای خانواده پرسنل و اجرای فعالیتهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح حاشیه شهر و روستاها باید مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه حمید همتی مسئول روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در ابتدای جلسه به روند شکل گیری این شورا در اداره کل پرداخت و گفت: باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج و نهادینه کنیم و برای دستیابی به این مهم لازم است ابتدا از خود شروع کنیم.
وی اضافه کرد: سیاست تشکیل شورای امر به معروف در ادارات این است که علاوه بر کارهایی که در این حوزه در اداره انجام می شود خارج از اداریه نیز برنامه هایی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر شکل گیرد و باید آمرانی برای این مهم در استان شناسایی و فعال شوند.

در ادامه این جلسه که با حضور کارشناسان فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، پیشنهادات لازم برای ترویج هر چه بهتر امر به معروف در جامعه مطرح شد