جلسه بانوان فرهیخته کردستان و کارگروه رونق تولید با محوریت نقش بانوان در تحقق شعار سال به همت امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حامد قادرزاده استاد دانشگاه کردستان ظهر امروز در جلسه بانوان فرهیخته کردستان و کارگروه رونق تولید که با محوریت نقش بانوان در تحقق شعار سال به همت امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هرآنچه که در جامعه ما ایجاد فایده کند تولید است و همه ما باید برای رونق تولید تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در جامعه توسعه یافته 75 درصد تولید خدمت و تنها 25 درصد کالای فیزیکی است، افزود: متاسفانه در کشور ما اینطور نیست و بیشتر کالای فیزیکی به عنوان تولید نام برده می‌شود.

وی با بیان اینکه زنان نقش تاثیرگذاری در افزایش رونق تولید و کمک به توسعه اقتصادی دارند، خاطرنشان کرد: زنان نه تنها بنیاد اقتصاد جامعه بلکه بنیان توسعه نیز به شمار می‌روند و این اهمیت و جایگاه بانوان جامعه ما را می‌رساند.

استاد دانشگاه کردستان اعلام کرد: امروز زنان ما تولید کننده ثروت هستند و تربیت و آموزش درست فرزندان خود یک تولید ثروت به شمار می‌رود و نیاز است که نگرش‌ها نسبت به تولید ثروت تغییر یابد.

قادرزاده یادآور شد: زنان اساسی‌ترین فاکتور پایداری نظام اقتصادی هستند که باید درست هدایت شوند چرا که مادر می‌تواند به فرزندانش باور و به همسر خود هدایت دهد و این روند اگر درست انجام گیرد به توسعه و موفقیت می‌رسد.

وی عنوان کرد: استفاده از محیط مساجد نیز برای آموزش اثرگذار است و روحانیون و خادمان مساجد باید در این راه همراهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما در کردستان با ایجاد نگرش صحیح مسوولان نسبت به جایگاه زن رونق پیدا می‌کند، گفت: آنچه که نیاز امروز جامعه ماست افزایش دانش ملی و بین‌المللی است و با آگاهی و علم می‌توان پیشرفت کرد و به توسعه دست یافت.

استاد دانشگاه کردستان اضافه کرد: باید در رونق تاولید بحث آموزش صحیح را مورد توجه قرار دهیم چراکه ما نمی‌توانیم با زندگی سنتی اشتغالی ایجاد و یا رونقی را در تولیدات شاهد باشیم.

قادرزاده تبلیغ مفاهیم و معرفی مفاهیم درست را رسالت تبلیغات اسلامی دانست و گفت: این نهاد باید در راستای تبلیغ مفاهیم درست در جامعه تلاش کند.

مسوول مرکز مطالعات راهبردی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بانوان نقش ارزنده‌ای در رونق تولید دارند و می‌توانند ایده، طرح، پیشنهادات و نظرات خود را برای تحقق شعار سال اعلام دارند.

رضا کرمی یادآور شد: باید با نگاه برش بومی و هدفمند طرح و برنامه و نظر ارائه شود و با ارائه پیشنهادهای علمی زمینه رونق تولید و تحقق شعار سال فراهم آید.

مسوول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست گزارشی از چگونگی تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در استان ارائه داد و گفت: این جمعیت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری از سال 1386 در سطح استان با 50 نفر عضو تشکیل شد و اکنون 200 نفر عضو دارد.

سعیده لشکری آسیب‌شناسی در حوزه فرهنگی و سیاستگذاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را از رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برشمرد و افزود: بانوان نقش موثری در تحقق شعار سال دارند و امسال سعی براین است روی محوریت نقش بانوان بر تحقق شعار سال کار شود.

در ادامه جلسه اعضای جمعیت بانوان فرهیخته استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نقش بانوان در رونق تولید اعلام کردند.

انتهای پیام/