سنندج- جلسه جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در سنندج برگزار شد.به گزارش بخش خبر سایت تبیان کردستان، فاطمه سهرابی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان در جلسه بانوان فعال و فرهیخته عرصه فرهنگ دینی استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان با ارائه پیشنهادات خود در زمینه‌های مختلف به تولید فکر و ارائه ایده می‌پردازند.


وی با اشاره به اینکه تلاش جمعیت بانوان فرهیخته در سال‌جاری ارائه ایده و فکر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است، بیان کرد: در حال حاضر جامعه ما با مشکلات گشترده‌ای از جمله طلاق، اعتیاد، خیانت و بی‌ثباتی خانواده‌ها و غیره دست و پنجه نرم می‌کند اما مشکل بیکاری نیز از مسائلی است که به صورت گسترده در جامعه دیده می‌شود.


وی با اشاره به اینکه به منظور رفع معضل بیکاری اقداماتی در استان انجام شده است، یادآور شد: تخصصی‌ترین مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی با مجوز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان راه‌اندازی شده که قدم موثری در راستای کارآفرینی به شمار می‌رود.


رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان اضافه کرد: این مرکز در تمامی بخش‌های مربوط به خدمات، کشاورزی و صنعت راه‌اندازی شده و به همه کسانیکه در ابعاد مختلف کسب و کاری مشاوره‌های تخصصی ازفرآیندهای راه‌اندازی کسب و کار، تنگناها و مشکلات کسب وکارهای راه‌اندازی شده، توسعه در بازارهای هدف طرح ایده و یا مشاوره‌ای لازم داشته باشند خدمات‌رسانی خواهد کرد.


سهرابی یادآورشد: متاسفانه در کشور و به ویژه استان کردستان بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دنبال شغل‌های پست میزنشینی و کارمندی هستند و این به دلیل نبود اعتماد به نفس در میان جوانان است که حاضر نیستند دنبال حرفه و یا شغل دیگری باشند.


وی اضافه کرد: باید سعی شود در برنامه‌ریزی‌های شاخص‌های سال ۹۶ جمعیت بانوان فرهیخته استان برنامه‌ریزی درست در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مدنظر باشد و مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها نیز از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شوند.


در این جلسه سایر اعضای جمعیت بانوان فرهیخته سنندج نظرات و برنامه‌های خود را برای سال‌جاری به‌ویژه برنامه‌های سالروز حجاب و عفاف در استان اعلام کردند.

انتهای خبر/