سنندج- جشن میلاد کوثر با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سنندج ، معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه و جمعی از بانوان شهرستان سنندج در مجتمع فرهنگی نور این شهرستان برگزار شد.به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مهدی فرزی در مراسم جشن میلاد کوثر که به همت دفتر بنیاد بین‌المللی عفاف و حجاب که با همکاری معاونت فرهنگی نماینده ولی فقیه و سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش کردستان برگزار شد، با تبریک هفته زن و روز مادر اظهار کرد: نخستین و مهمترین دلیلی که مرد و زن را در جامعه اسلامی به حجاب دعوت می‌کند عقلانیت است و همه ما زن و مرد به حجاب نیاز داریم و دلیل مستند آن است که انسان‌ها به رها بودن و عدم پوشش؛ ذاتا و فطرتا احساس نامناسبی دارند.

وی با اشاره به اینکه در کتاب ستاره‌های هالیودی از زندگی ستاره‌های صنعت سینمایی ایالات آمریکایی گفته شده، بیان کرد: بخشی از آنها دارای رفتارهایی در حد خودکشی و اعتیاد به مواد مخدر هستند و این به دلیل دیده شدن اندام برهنه و عریان آنها در برابر دوربین‌هاست که به مرور زمان نگرانی روانی و درونی را در آنها ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: احساس نیاز به حجاب امری فطری است و در یهودیت و مسیحیت نیز در مورد حجاب و عفاف تاکید شده و حتی حضرت آدم و هوا نخستین نیازی که داشتند نیاز به پوشش بوده که خداوند به صورت وحیانی پوشش را به آنها آموزش داد.

معاون فرهنگی ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: ما در فضایی زندگی می‌کنیم و درموقعیتی قرار داریم که نه تنها نیاز فطری در درون ما وجود دارد بلکه جامعه و حاکمیت نیز حجاب و عفاف را از ما می‌طلبد.

حجت‌الاسلام فرزی یادآور شد:  بانوانی که در جامعه ضعیف الحجاب هستند اگر به صورت علمی با آنها صحبت شود خواهید دید که می‌خواهند حریمشان مورد تکریم قرار گیرد و باید دانست که هر دینی که مبتنی بر عقلانیت حرکت کند باید روی حجاب دست بگذارد و هرجا که که با حجاب زنانه و مردانه مقابله صورت گیرد در آن منافع نفسانی نهفته است.

وی اضافه کرد: در منشور 12 گانه صهیونیست‌ها اعلام شده که تمام آحاد یشریت نوکران و کارگران صهیونیست هستند واز شئون بشری پایین‌ترند و باید حریم‌های عفت و حجاب شکسته شود.

وی افزود: ما باید در جامعه اسلامی همواره به حجاب و عفاف توجه کرده و از آن استقبال کنیم چرا که حجاب و عفاف فرصت و امتیازی است که بانوی بزرگ دو عالم حضرت فاطمه(س) با رعایت آن توانست در دوران خود بدرخشد و با تدریس در مساجد و چه کمک به رزمندگان در جبهه‌های نبرد تلاش می‌کرد.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه کردستان اضافه کرد: باید زنان ما هوشیار باشند که با تهدید عظیمی از سوی دشمنان مواجه هستند و نباید اجازه دهند که تهدیدات و خطرات دشمنان بر آنها غلبه کند.

انتهای خبر/