سنندج- کارشناس قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان خبرداد:

برگزاری آزمون دوازدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم


کارشناس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان از برگزاری آزمون دوازدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفظ قرآن کریم در این استان خبر داد.

به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، احمد گویلی با بیان این مطلب اظهار کرد: آزمون مرحله اول طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در سال جاری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه جاری در محل مجتمع فرهنگی نور سنندج واقع در اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این آزمون به مانند دوره‌های گذشته در چند مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن به صورت کتبی و مرحله دوم به صورت شفاهی از بین کسانی که حد نصاب را در آزمون کتبی کسب کرده باشند برگزار می‌شود.

وی افزود: حافظان این دوره از تاریخ دوم بهمن ماه ۹۵ تا هفتم فروردین ماه فرصت داشتند با مراجعه به سایت تلاوت برای ثبت نام اقدام نمایند.

کارشناس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: در این مدت ۶۷ نفر در سطح استان در رشته های پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء ثبت نام کردند که در آزمون کتبی برای رشته ۵ جزء ۲۵ سوال، ۱۰ جزء ۵۰ سوال، ۲۰ جزء ۱۰۰ سوال و حفظ کل ۱۵۰ سوال مطرح می‌شود.

گویلی بیان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند در مدت تعیین شده و با توجه به رشته خود در موقع ثبت نام به سوالات پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: یازده دوره این آزمون‌ها در سال‌های گذشته برگزار شده و امسال دوازدهمین دوره این طرح با همت دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم و از طریق اداره امور قرآنی استان‌ها برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: در پایان به قبول شدگان مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم اعطا خواهد شد.

انتهای خبر/