به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین مختار کرمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان طی یادداشتی به جایگاه و نقش والای مادر پرداخت.
مشروح یادداشت به شرح زیر است:

در این ایام به برکت میلاد سراسر نور دخت نبی مکرم اسلام یاد و نام مادران فداکار را گرامی می‌دارند که بسیار ارزشمند است، اما باید توجه داشت تکریم مادران نباید نمایشی باشد.

 

دیده می‌شود در گوشه و کنار هرکسی به هر نحوی ابراز ارادت و احترام خود را نسبت به مادرش اظهار می‌کند، کسانی با ساخت آهنگ و کلیپ کسانی با نوشته و...

باید مراقبت کنیم که رفتار ما به نمایش و شکلک درآوردن بدل نشود.

اینکه در پشت ماشین و در فضای مجازی و یا در برخی جلسات و محافل و حتی مراسم‌های رسمی عده‌ای دست به کارهای نمایشی می‌زنند و دست و پای مادران را می‌بوسند که اگر این کار واقعی نباشد آسیب جدی به روز مادر و گرامیداشت این سرمایه‌های آسمانی خواهد زد.

خیلی باید هوشمندانه عمل کنیم که جایگاه بلند و بی‌نظیر مادر را با کارهای ظاهری سخیف نکنیم، کرامت مادر به قدری بالا و والاست که قلم از توصیف آن عاجز است.

اگر قرار است به مقام مادر احترام کنیم باید رفتارهای ما حقیقی و واقعی باشد و آن این است که اینگونه اقدامات به عمل و رفتار تبدیل شود و باتمام وجود مادر را، مادر بدانیم، مادری که ستون هر خانواده است.

همه مادران عالم فارغ از رنگ و نژاد و قومیت و ملیت و مذهب عزیز و گرامیند و همه باید تلاش کنند جایگاه مادر در جامعه رفیع و بلند باشد که اگر چنین شود شاهد جامعه متعالی و بالنده خواهیم بود.

 

من به همه مادران سرزمینم که فداکارانه و با ایثار بی‌نظیر مشغول تربیت فرزندان جامعه اسلامی هستند درود و سلام می‌فرستم بالاخص مادر فداکار و عزیز خودم که فرزندان برومندی به جز من تحویل جامعه داده است.

 

مادر من با رنج‌های بسیار ولی باصلابت و پرامید هنوز هم گرمابخش زندگی ماست و من به دعای مادر زنده‌ام نفس می‌کشم.

 

مادر من حلقه وصل فرزندانش بوده و بهانه تشکیل دورهمی‌های ماست.

خدا را شکر می‌کنم که هنوز از خانه مادر بوی طبخ غذا می‌آید و چراغ زندگی ما روشن است و ما از او امید و نشاط می‌گیریم.

 

اگر نبود دعای هر روز مادر معلوم نبود به چه سرنوشتی دچار می‌شدیم پس قدر مادران عزیز خود را بدانیم و برای طول عمر باعزت آنها دعا کنیم که بود ما با بود آنها معنی پیدا خواهد کرد.

کاش می‌توانستم تمام آرزوهای مادرم را برآورده می‌کردم.


یادداشت از حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستانانتهای پیام/